zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dobíjení u McDonald´s

04.09.2012
Ekologická auta
Dobíjení u McDonald´s

Společnost ČEZ zvyšuje počet dobíjecích stanic pro elektromobily. Novou stanici otevřela dnes u restaurace McDonald´s v Praze 6 na Evropské třídě. Jedná se o vůbec první dobíjecí stanici v síti restaurací na našem území. Celkově je zatím v provozu 25 dobíjecích stanic společnosti ČEZ. Další budou přibývat, a to nejenom v Praze, ale i na dalších místech České republiky.

"Otevření této stanice je začátek daleko větší spolupráce mezi ČEZ a McDonald´s. Naše partnerství efektivně spojuje cíle Skupiny ČEZ postavit v Česku páteřní síť stanic, která poslouží jako základ pro další rozvoj elektromobility. Restaurace McDonald´s nejsou jenom ve městech, ale také na dálnicích, a jsou mnohdy v takové vzdálenosti, která je v souladu s dojezdem většiny elektromobilů," vysvětluje Pavel Cyrani, člen představenstva a ředitel divize strategie společnosti ČEZ. "Majitelé elektromobilů, kteří chtějí využívat naší službu Elektromobilita, mohou jednoduše přes internet uzavřít s ČEZ zákaznickou smlouvu. Ta jim letos a příští rok umožní neomezené dobíjení u všech našich stanic za paušální symbolický poplatek. K ovládání stanice dostane každý zákazník čip. Díky němu může sledovat, kde a jak dlouho dobíjel a kolik kilowatthodin načerpal. Na rozšíření těchto služeb však stále pracujeme," dodává Pavel Cyrani.

Dobíjecí stanice u restaurace McDonald´s na Evropské třídě je určena pro normální dobíjení a ve své základní verzi pracuje s napětím jako běžná domácí zásuvka. Stanice však dokáže auto dobíjet i třífázově. Plné dobití elektromobilu tak může trvat dvě až šest hodin, v závislosti na používané technologii v elektromobilu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
MŽP ČR
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí