zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bohatá podzimní nabídka Národního zemědělského muzea Praha

04.09.2012
Zemědělství
Bohatá podzimní nabídka Národního zemědělského muzea Praha

Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné připravuje pro své návštěvníky na podzim tohoto roku několik překvapení. Nejen, že byl až do příštího roku prodloužen velký výstavní projekt "Co pamatuje strom a lidé zapomněli ?" přibližující historii a současnost práce našich lesníků a myslivců, zvýšené pozornosti se dále těší i výstava "Chlévská lyrika", která představuje fotografie Jindřich Štreita a fotoarchivu NZM s tématikou českého venkova a zemědělství.

V polovině září bude otevřena velká výstava "Od věku sloužím člověku" o historii obalové techniky, transportu potravin a recyklace obalů, a také projekt "Agricultura in notitia", věnovaný století zemědělského výzkumu a knihovny (ÚZEI). Menší, ale přitažlivou výstavou jistě budou i "Poslové dobrých zpráv", projekt zaměřený na historii chovu poštovních holubů v Čechách. V přípravě je také výstava fotografií Karla Dohnala "Česko z letadla".

K tomuto výčtu je nutné přidat i stálé expozice NZM, z nichž zvláště "Jede traktor" je stále vyhledávána malými i velkými návštěvníky, stejně tak jako Malá muzejní farma s chovem živých domácích zvířat a malá naučná stezka "O stromech a lese". Za připomenutí stojí i série více než desítky tématických přednášek pro veřejnost a také tradiční slavnost - její již 6. ročník - "Letenská husa a Košt Svatomartinského vína" (17. - 18. 11. 2012).

Podrobnosti postupně na www.nzm.cz . Informace o podzimní nabídce mimopražských poboček NZM Vám poskytneme v nejbližších dnech.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí