zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

06.09.2012
Firemní ekologie
Nabídka technologií

Víceprvkové integrované senzory citlivé na pH

Ref: 3PD3

Moskevská firma, která se specializuje na vývoj přenosných elektromechanických biosenzorů, vyvinula prototyp pH-citlivých tranzistorů pro expresní kvantitativní stanovení koncentrace bioaktivních látek. Technologie zmírňuje problém rozkladu buněk pH-senzorů během vícenásobného použití. Firma hledá partnery pro další společný vývoj.

Prefabrikovaný systém s nízkými emisemi uhlíku

Ref: 3PC1

Britská firma vyvinula novou metodu výroby stěn, která je cenově příznivá, atraktivní a bude splňovat všechny budoucí stavební předpisy. Firma hledá partnery pro vývoj a konstrukci demonstračních budov s cílem řešit budoucí potřebu udržitelných obydlí s nulovými emisemi uhlíku. Výhodou kompletního stavebního systému je integrace podlah, stěn a střechy, rychlá výstavba, široká paleta vzorů omítky včetně cihel a kamene. Systém překonává normy pro pasivní domy v oblastech vzduchotěsnosti a hodnoty U. Firma hledá partnery pro další společný vývoj a zájemce o licence.

Mikrokogenerace z nízkoteplotních zdrojů tepla

Ref: 3PCX

Španělská firma, která navrhuje a vyrábí mikrokogenerační zařízení využívající nízkoteplotní zdroje tepla hledá průmyslové partnery se zájmem o obchodní spolupráci nebo další společný vývoj. Zařízení navrhovaná firmou mohou generovat elektrickou energii až o 50-100 kW při teplotách od 80 °C. Kromě toho mohou také současně vyrábět elektrickou a tepelnou energii, a to až 400 kW tepelné energie (ve formě horké vody až 85 °C).

Zpomalovač hoření na bázi pryskyřičného polymeru

Ref: 3NL8

Izraelská firma vyvinula zpomalovač hoření založený na akrylátovém polymeru rozpustném ve vodě pro aplikace především v textilním a natěračském průmyslu. Výhodou řešení oproti současné konkurenci na trhu je ekologická šetrnost, průhlednost, snadná aplikace na různé materiály a pH stabilita. Firma nabízí své řešení průmyslovým partnerům na bázi obchodně-technické spolupráce nebo licence.


Dalších více než 5900 nabídek a více než 1000 poptávek po inovačních řešeních a technologiích lze zdarma nalézt v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: www.een.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí