zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava v Klementinu představuje evropská kvetoucí sídla

12.09.2012
Urbánní ekologie
Výstava v Klementinu představuje evropská kvetoucí sídla

Snímky z evropských měst a obcí, které uspěly se svou květinovou výzdobou v mezinárodní soutěži, vystavuje ode dneška pražské Klementinum. Výstava mapuje deset let soutěže, která vyzdvihuje soulad květin a rostlin s architekturou a urbanismem, klade ale i důraz na příznivé životní prostředí sídel a na udržitelný společenský, kulturní a ekonomický život.

Mezinárodní soutěž Evropská kvetoucí sídla (Entente Florale Europe) vyhlašuje nevládní nezisková organizace AEFP (Association Européenne pour le Fleurissement et le Paysage) se sídlem v Bruselu. Projekt iniciovaly už roku 1975 Francie a Velká Británie.

Do soutěže je v současnosti zapojeno 12 evropských zemí, z nichž každá vysílá po jednom ze svých zástupců za obec a město. Česká republika se soutěže účastní od roku 2002 prostřednictvím občanského sdružení Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu. "Výstava je určena širokému spektru návštěvníků - laikům i odborníkům, úředníkům i veřejnosti. Naším cílem je zvýšit povědomí o této zajímavé soutěži a současně tak předat motivaci a inspiraci k pozitivním změnám našich měst a vesnic," uvedla ředitelka sdružení Dana Štechová.

Po hostování v Klementinu, kde výstava ve Výstavní chodbě a na Révovém nádvoří potrvá do 12. října, budou snímky celý rok putovat po českých a moravských městech.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Jihlava
22
11. 2017
22.11.2017 - Seminář, školení
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí