zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekofarmáři zahajují spolupráci s íčéčky

16.09.2012
Zemědělství
Biopotraviny
Ekofarmáři zahajují spolupráci s íčéčky

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců a Asociace turistických a informačních center ČR zahájily spolupráci. Turisté tak na více jak dvou stech místech v České republice najdou informace o hospodářích, kteří prodávají své produkty přímo ze dvora nebo poskytují na svých farmách ubytování.

"Agroturistika je součástí činnosti mnoha ekologických sedláků a získává na oblibě i u turistů. Informační centra nabízí komplexní služby všem, kdo chtějí získat informace o daném regionu, proto jim poskytujeme i kontakty na sedláky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, kteří prodávají své bioproduktů přímo ze dvora nebo poskytují ubytovací či stravovací služby na farmě," uvedla Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Turisté, ale i místní obyvatelé, se díky navázané spolupráci lépe dozví, kde mohou získat kvalitní bioprodukty vyrobené přímo v místě, občerstvit se přímo u sedláka. Poznají, kdo vyrábí kvalitní regionální potraviny v biokvalitě a zároveň pečuje i o krajinu, kterou turisté poznávají a místní s ní žijí.

"Rozšíření nabídky služeb našich center vítáme. Spolupráce s ekofarmáři umožní nasměrovat zájemce na jejich cestách tam, kde mohou ochutnat regionální bioprodukty, zastavit se a občerstvit nebo nakoupit. Zvýšení počtu možných turistických cílů je vždy pro danou oblast přínosem, a v případě, když se jedná o spojení s kvalitním jídlem, je vítáno obzvlášť," sdělil Miroslav Foltýn, prezident Asociace turistických a informačních center (A. T. I. C. ČR).

Turistická informační centra organizovaná v A. T. I. C. ČR, budou mít k dispozici aktualizovaná data ekofarmářů - členů PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců v jednotlivých krajích.

Za PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Sylva Horáková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí