zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Toner z biomasy

27.09.2012
Obecné
Toner z biomasy

Společnost Kyocera Document Solutions jako první vyvinula toner obsahující 30 % složek založených na rostlinné bázi - tzv. biomasy. Ve srovnání s výrobou konvenčních tonerů je jejich výroba výjimečná především nízkým množstvím emisí CO2 při výrobě i likvidaci. "Vyvinuli jsme toner s biomasou," říká Berthold Hurtz, produktový manažer společnosti Kyocera Document Solutions v Evropě, a dodává, "Používáme výhradně biomasu certifikovanou RSPO."

Organizace RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) byla založena v roce 2004 na podnět Světového fondu na ochranu přírody (WWF). Jejím cílem je podpora udržitelného způsobu pěstování palmového oleje a ochrana životního prostředí. Certifikované kultivace RSPO dodržují přísná kritéria v oblasti udržitelné výroby palmového oleje, zaručující, že nebudou při výrobě zařízení používány suroviny určené pro výrobu potravin.

Výroba nových tonerů z biomasy u Kyocery vyprodukuje o 30 % méně emisí C02. Biomasa je uhlíkově neutrální, a tudíž se 30 % emisí CO2 neuvolní do atmosféry, jako tomu bylo dříve.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí