zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

KRAJINOU VELKOMEZIŘÍČSKA I SVĚTEM BEZOBRATLÝCH

15.09.2012
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
KRAJINOU VELKOMEZIŘÍČSKA I SVĚTEM BEZOBRATLÝCH

Velké Meziříčí - V okolí Velkého Meziříčí vznikly nové naučné stezky. Začínají ve Velkém Meziříčí a prochází podél toku i nad údolími řek Oslavy a Balinky. Pět tras připravilo Město Velké Meziříčí ve spolupráci s Chaloupkami za finanční podpory Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod.

Tři delší stezky Balinským a Nesměřským údolím nabízejí návštěvníkům zamyšlení nad krajinou Velkomeziříčska. Na téměř čtyřiceti kilometrech potkáte patnáct panelů vyprávějících o přírodě a člověku, o říčních údolích, o loukách, pastvinách, polích, rybnících i lesích. Hrbolaté polní cesty vás nejspíš občas donutí sesednout s kola, odměnou vám bude řada možná dříve nepoznaných pohledů na údolí řek Oslavy a Balinky.

výletPro rodiny s dětmi jsou připraveny dvě kratší trasy. Modrá stezka Nesměřským údolím s netradičním putováním světem bezobratlých, při kterém si můžete vyzkoušet i porovnat svoje smyslové vnímání s vybranými živočichy. Také dříve vybudovaná červená stezka Balinským údolím se může pochlubit novými panely, na kterých si děti vyzkouší, jak například funguje mlýn, nebo si prohlédnou říční dno.

Podrobnější informace o nově vybudovaných naučných stezkách získáte na informačním centru města Velké Meziříčí nebo na webových stránkách www.mestovm.cz, které budou spuštěny do konce září. Tuto neděli (16. září) se můžete zúčastnit cyklovýletu, který vás provede nesměřskou trasou. Sraz účastníků je ve 13:30 u kašny na náměstí ve Velkém Meziříčí. Slavnostní otevření naučných stezek proběhne v neděli 30. září.

Více informací poskytne:
Jana Audy, 737 079 075, jana.audy@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí