zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zveřejnění závazných modelů Provozní ztráty pro prioritní osu 6 Zlepšování stavu přírody a krajiny, oblast podpory 6.2 - Podpora biodiverzity

19.09.2012
Příroda
Zveřejnění závazných modelů Provozní ztráty pro prioritní osu 6 Zlepšování stavu přírody a krajiny, oblast podpory 6.2 - Podpora biodiverzity

V sekci Dokumenty ke stažení na webu OPŽP a dále v Elektronickém prostředí pro žadatele BENE-FILL, sekci Dokumenty ke stažení, byly dne 14. 9. 2012 zveřejněny aktualizované závazné nástroje pro zpracování Finanční analýzy (FA) pro Prioritní osu 6 Operačního programu Životní prostředí 2007-2013.

Soubor aktualizovaných modelů Provozní ztráty, verze 17.0, obsahuje vedle výpočetních modelů, doprovodných metodických textů a vypracovaných modelových příkladů i podrobné informace ke zpracování modelu, které jsou uvedeny v uživatelských manuálech. Použití aktualizovaných nástrojů je povinné v rámci 42. výzvy OPŽP pro individuální projekty generující příjem dle článku 55 Nařízení Rady 1083/2006, ale dokládající provozní ztrátu projektu.

Pro projekty, u nichž je předpoklad generování provozní ztráty projektu, vyplní Žadatel/Zpracovatel model "Provozní ztráta". Model je uzpůsoben jak pro projekty výstavby zcela nové infrastruktury (projekt na tzv. "zelené louce"), tak i projekty obsahující rekonstrukce/rozšíření stávající infrastruktury (tzv. "přírůstkový" přístup).

U projektů, které neprokáží provozní ztrátu v souladu s podmínkami uvedenými v manuálu k modelu Provozní ztráta, příp. přílohách, ověří Žadatel/Zpracovatel postup vyplnění modelu Provozní ztráta/ finanční analýzy s odpovědnými pracovníky SFŽP. Stále zůstávají v platnosti zveřejněné obecné závazné nástroje FA (Jádrový model zelená louka v 17.0, Jádrový model přírůstkový, v 17.0) dostupné také V sekci Dokumenty ke stažení na webu OPŽP a v Elektronickém prostředí pro žadatele BENE-FILL, sekci Dokumenty ke stažení.

V případě pochybností kontaktuje Žadatel/Zpracovatel Oddělení projektové podpory na e-mailu dotazy.fea@sfzp.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí