zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Svitavy prodloužily naučnou stezku K pramenům řeky Svitavy

07.10.2012
Ekologická dovolená, cestování
Svitavy prodloužily naučnou stezku K pramenům řeky Svitavy

Město Svitavy spolu s podnikem Lesy České republiky prodloužilo naučnou stezku K pramenům řeky Svitavy. Součástí prodloužené stezky jsou informační tabule a interaktivní prvky. ČTK o tom dnes informoval Petr Peřina z radnice.

"Jednotlivá zastavení se zabývají popisem lesního, popřípadě vodního ekosystému, lesnictvím a myslivostí. Informační tabule mají názvy: Dřevo, Druhová bohatost lesa, Houby, Lesní hospodářství, Myslivost a Zatopený písník. Interaktivní prvky mají podpořit vnímání lesního prostředí a pochopení předkládaných informací," uvedl Peřina.

Na tvorbě textové části informačních tabulí se podíleli v převážné míře lesník Petr Peřina, pedagog Jiří Mach a svitavský starosta David Šimek.

Naučná stezka se nachází v lesním komplexu Brand, kde během letošního léta vznikla také cyklostezka a fitness stezka. Cyklostezka a fitness stezka byla zbudována v režii města, rozšíření naučné stezky potom v zajistily Lesy ČR. Trasa se prodloužila o dva kilometry a k devíti původním zastávkám přibylo šest nových s interaktivními tabulemi. Nová trasa návštěvníky zavede například k zatopenému písníku.

Návštěvníci mohou využít také venkovní posilovny, kde je šest posilovacích prvků včetně tabulek s pokyny ke cvičení. Prvky jsou připravené pro mladší i starší návštěvníky. V areálu je i dvoukilometrová fitness stezka, kde jsou cvičební prvky z akátového dřeva. Je zaměřena na rodinné cvičení zábavnou formou, obsahuje i dovednostní atrakce. Cyklisté se mohou projet po dvanáctikilometrovém okruhu, který vede převážně po lesních šotolinových cestách. Okruh je možné si zkrátit na kratší - buď na sedm nebo 2,6 kilometru.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí