zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologická poradna Veronica nově radí, co se zvířaty v nouzi

07.10.2012
Příroda
Ekologická poradna Veronica nově radí, co se zvířaty v nouzi

Ekologická poradna v těchto dnech nabízí veřejnosti rozšíření speciálních služeb. Od 26. září je každou středu od 13.00 do 17.00 v provozu specializovaná poradna zaměřená na ochranu handicapovaných živočichů a na přírodní zahrady. V této době mohou občané přijít osobně do poradny a kromě odpovědi na svůj dotaz mohou získat celou řadu publikací , které jsou dílem zdarma, dílem za rozumné částky a dílem k půjčení v knihově. Poradna také funguje jako poradenské centrum pro záchranné stanice pro handicapované živočichy. V této oblasti úzce kooperuje s brněnským Ptačím centrem.

Ekologická poradna Veronica pomáhá živočichům již od samého počátku. Jde o velmi časté téma, které zajímá řadu lidí. Nyní nabízí možnost osobní konzultace v pravidelný čas. Většinou stačí rada, někdy je třeba vyjet a živočichy zachránit. Minulou zimu Veronica takto zachránila kolonii netopýrů rezavých. "Netopýři byli ukryti pod svody dešťové vody na budově. Když byly okapy odstraněny, hrozilo, že umrznou. Museli být proto odchyceni," říká Mojmír Vlašín poradce pro handicapovaná zvířata a přírodní zahrady.

"V jihomoravském kraji máme 77 přírodních zahrad. Pokud se chcete přidat a svoji zahradu provozovat jako certifikovanou přírodní zahradu, přijďte nás navštívit do poradny", říká koordinátorka Přírodních zahrad Kateřina Pařízková.

Každé pondělí od 15 do 17 funguje také již několik let specializovaná studánková poradna.

Ekologická poradna Veronica má otevřeno po-čt 9-17, v pátek dle předchozí domluvy. Více informací o Ekologické poradně Veronica na www.veronica.cz

Aktivita je součástí projektu " Environmentální poradenství jako nástroj individuálního dalšího vzdělávání. Aktivně, profesionálně, místně zakotveně", reg. číslo CZ.1.07/3.1.00/37.0182. Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Kontakt:

RNDr. Mojmír Vlašín

ochrana přírody a krajiny, péče o handicapované živočichy, poradce a expert

E: mojmir.vlasin@veronica.cz, T: 542 422 755, 602 404 285

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí