zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodu je možno obdivovat přímo ve městě

11.10.2012
Příroda
Přírodu je možno obdivovat přímo ve městě

Doslova pár kroků od hlavního třebíčského náměstí je možno pozorovat zajímavé rostliny a živočichy. V pátek 12. října se o tom přesvědčí účastníci dvoudenního seminář pilotního kurzu projektu "Příroda do zahrad, parků a krajiny - podpora biologické diverzity při údržbě zahrad a krajinných prvků" číslo CZ.1.07/3.2.09/01.0029, který je podpořen z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci OP VK.

Díky poloze v údolí řeky Jihlavy je možné přímo na přilehlých stráních i v navazujících údolích sledovat prvky přírody, které zůstaly uchovány přímo v srdci města. Lokalita Hrádek je příkladem skalní stepi, kde je možno najít řadu ohrožených druhů rostlin skalních stepí jako je třeba netřesk skalní nebo sesel sivý. Obdivovat přímo v jejich přirozeném prostředí je možné kudlanku nebo modráska rozchodníkového. Kdysi toto území bylo spásáno, postupně docházelo k zarůstání a degradaci porostů vlivem zarůstání akátem. Aktuálně probíhá na daném území odstraňování dřevin, aby byl navrácen místu charakter nízkého stepního porostu.

Během páteční exkurze shlédnou účastníci kurzu také Máchovy sady, kde proběhla regenerace porostu. Projdou lesopark Liščí a samozřejmě se zastaví v Zámeckém parku.

Více informací poskytne:
Veronika Saláková, veronika.salakova@chaloupky.cz, 567 216 881

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí