zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Elektrická Odyssea s podporou GEFCA dorazila do České republiky

12.10.2012
Ekologická auta
Elektrická Odyssea s podporou GEFCA dorazila do České republiky

Dvojice mladých francouzských inženýrů se pokouší o zápis do Guinessovy knihy rekordů tím, že jako první objedou zeměkouli v sériově vyráběném elektromobilu. Xavieru Degonovi a Antoninu Guyovi nejde pouze o zdolání rekordu, ale také o podporu elektromobility.

Jedna z posledních zastávek jejich elektromobilu Citroen C-Zero na 25 000 km dlouhé cestě nazvané Elektrická Odyssea, při níž navštívili 17 zemí, se uskutečnila ve dnech 19. a 20. 9. v České republice. Po zastávce v Praze pokračovalo vozidlo do Kolína, kde se v areálu automobilky TPCA uskutečnila tisková konference, které se zúčastnil i Bruno Rivoallan, generální ředitel české pobočky společnosti GEFCO, jednoho z partnerů projektu.

Jako logistická společnost se širokým portfoliem služeb, které zahrnuje silniční přepravy běžných zásilek i hotových vozidel, letecké I námořní přepravy, služby celního a daňového zastoupení stejně jako komplexní logistická řešení pro projekt zajišťovala společnost GEFCO jak celní formality, tak námořní přepravu vozidla přes Tichý oceán, i přepravu z Japonska a Singapuru.

"V současné době naši klienti stále častěji požadují komplexní a optimalizovaná logistická řešení. Hovoříme-li pak o optimalizaci, rozhodně nekončíme u optimalizace nákladů, ale soustředíme se i na optimalizaci dopadu přeprav na životní prostředí. Projekty jako Elektrická Odysea jsou tedy pro náš koncept "zelené logistiky" velmi zajímavé, protože jsou jasným dokladem spolehlivosti vozidel s alternativním pohonem" uvedl generální ředitel společnosti GEFCO ČESKÁ REPUBLIKA při příležitosti zastávky elektromobilu v České republice.

Zdroj: www.eulog.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí