zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Příbram dokončila rekultivaci bývalé skládky Květná

15.10.2012
Odpady
Sanace, staré zátěže
Příbram dokončila rekultivaci bývalé skládky Květná

Příbram dokončila rekultivaci bývalé skládky Květná v sousedství města. Práce, které začaly letos v březnu, stály 31,5 milionu korun. Většinu nákladů pokryla dotace od ministerstva životního prostředí, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Jiří Kubík.

Na skládce Květná ukládala odpady v 90. letech firma Idos, která už ukončila činnost. Část areálu se potom sanovala, skládka ale zůstala. Lidé na ni dál ukládali odpad načerno.

V září byla skládka osázena keři a stromy. Celý povrch byl oset travou, aby zapadl do okolní krajiny.

Společnost Idos likvidovala nebezpečný odpad z asi 300 zdravotnických zařízení. Bylo to ale údajně v rozporu s předpisy o ochraně životního prostředí, zejména se zákonem o odpadech. Policie v této souvislosti obvinila jednatele firmy Zdeňka Němce a Lubomíra Kašáka. Oba už jsou ale mrtví.


V Příbrami začala loni fungovat nová skládka komunálního odpadu, kterou vybudovala firma SVZ centrum v areálu bývalého rudného dolu v Bytízu. Pojme 100.000 metrů krychlových odpadu, což by mělo vystačit na pět let. Odpad z Příbrami předtím končil až na skládce v Chrástu, město tam ročně nechávalo odvézt kolem 10.000 tun odpadků.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí