zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SAKO Brno otevřelo ENVICENTRUM

22.10.2012
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
SAKO Brno otevřelo ENVICENTRUM

Pro mládež, laickou i odbornou veřejnost otevíráme nové ENVIcentrum (výchovně vzdělávací environmentální centrum), které se zaměřuje na zvýšení informovanosti o problematice nakládání s odpady, jeho svozu, třídění a energetického využití.

ENVIcentrum je nástupcem výchovného projektu pro mládež "Se Sméťou za Brno čistější", který probíhal ve spolupráci s brněnskými školami od roku 2004 a na podzim 2011 proběhlo jeho poslední XIV. kolo.

ENVIcentrum vzniklo v sídle společnosti SAKO Brno, a.s. v areálu zrekonstruovaného integrovaného centra pro nakládání s odpady obsahující zařízení na energetické využívání odpadu (spalovna) a dotřiďovací linku tříděných odpadů.

Cílem ENVIcentra je šířit povědomí o tom, jak správně třídit a vůbec zacházet s odpadem, že třídit není zbytečné. Tím víc to platí o nebezpečných odpadech, jako jsou baterie, barvy, léčiva apod. Čím méně těchto složek se bude vyskytovat v komunálním odpadu odebíraném od jeho původců, tím více se bude snižovat riziko, že takový odpad pronikne do životního prostředí. Součástí osvěty je rovněž informovat o sběru, svozu, třídění a energetickém využívání odpadu ve společnosti SAKO Brno, a.s.

Všechny aktivity ENVIcentra jsou poskytovány zdarma.

ZDROJ: SAKO Brno, a s.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí