zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Glosy tohoto týdne

19.10.2012
Obecné
Glosy tohoto týdne

Český statistický úřad zjistil, že na českém území je nejvíc lesů od dob Marie Terezie. Za posledních 262 let se rozloha lesů více než zdvojnásobila, přičemž v posledních 56 letech vzrostla těžba dřeva o dvě třetiny.
Že za těchto okolností nedávno zkrachovala největší česká soukromá lesnická firma Less & Forest, je tržní unikum. O pádu policejního prezidenta Petra Lessyho nemluvě. Možná je ale postupné zalesnění Česka důsledkem trendu, kdy se Češi kulturně vracejí na stromy, odkud kdysi - pochopitelně s výjimkou hradního vicekancléře Petra Hájka - vzešli.

Aktivisté Greenpeace "vyvlastnili" Lidový dům a vchod do sídla ČSSD symbolicky zatloukli prkny. Protestovali tak proti tomu, že sociální demokracie údajně váhá podpořit novelu horního zákona, která by zrušila možnost vyvlastnění kvůli těžbě uhlí.
Aktivisté zřejmě nevědí, že štáb ČSSD stejně jako centrály dalších velkých parlamentních stran jsou už dávno vyvlastněny a poddolovány různými lobbujícími skupinami. Což je i důvod, proč tolik připomínají haldy hlušiny čekající na nákladnou a zdlouhavou rekultivaci.

Na náplavce Rašínova nábřeží v Praze vyrostla v rámci festivalu zimních sportů Aprés Ski 2012 sto dvacet metrů dlouhá sjezdovka, jejíž start byl umístěn na věži vztyčené do výšky trolejového vedení přilehlé tramvajové tratě. Sníh na sjezdovku navezla nákladní auta z městských zimních stadionů.
A pak bojujme za Prahu bez aut a divme se, že Liberec napadlo pořádat světové lyžařské mistrovství v nadmořské výšce pouhých 400 metrů. Příště možná někdo vymyslí navézt vodu do Strahovského stadionu a vzniklou vodní plochu nabídnout pro šampionát v námořním jachtingu.

Výběr z článku Kontext Jana Štětky

Zdroj: EKONOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
26
8. 2017
26.8-2.9.2017 - Seminář, školení
Živá škola Bílé Karpaty
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
INISOFT s.r.o.
13
9. 2017
13.9.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí