zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Biopotravinou roku 2012 je kozí biomáslo

20.10.2012
Biopotraviny
Biopotravinou roku 2012 je kozí biomáslo

U příležitosti Bioakademie 2012, mezinárodní konference ekologického zemědělství v Lednici, proběhlo na konci září také slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Česká biopotravina roku, kterou pořádal Pro-bio Svaz ekologických zemědělců pod záštitou ministra zemědělství. O titul se letos ucházelo celkem 83 výrobků, což je nejvíce v jedenáctileté historii soutěže. Z toho bylo 52 potravin a 31 biovín. Nejzastoupenější kategorií byly mléčné výrobky.

Českou biopotravinou roku 2012 se stalo kozí biomáslo společnosti Amalthea z Hvozdu u Prostějova v Olomouckém kraji. "Kozí biomáslo je luxusní výrobek. K výrobě kozího biomásla je nutné získat potřebné množství smetany, což je v případě kozího mléka náročnější. Kozí biomáslo je jemnější a lépe stravitelné, vhodné i pro děti," uvedl majitel farmy Ivan Hrbek. Vítězný výrobek bude Českou republiku reprezentovat na veletrhu Biofach v Norimberku. Nejúspěšnějším výrobcem biopotravin je letos Statek Tilia z Radešova v Královéhradeckém kraji, jehož výrobky zvítězily ve třech kategoriích (mlýnské a pekárenské výrobky - Radešovský žitný chléb se slunečnicí, výrobky z ovoce a zeleniny - Cecilčin Bio Džem, výrobky pro gastronomii - císařské brambůrky).

Nejlepším bionápojem byl vyhlášen Hostětínský mošt jablko & rakytník bio z Moštárny Hostětín, v kategorii pochutin a ostatních výrobků vyhrála crispins kukuřičná bio tyčka od výrobce Extrudo Bečice. Nejlepším biovínem byl vyhlášen výběr z hroznů Pálava 2011 od společnosti Gotberk.

ZDROJ: REGAL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí