zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česko - polské trolejbusy do Rumunska

25.10.2012
Doprava
Česko - polské trolejbusy do Rumunska
Plzeňská Škoda Electric vyrobí společně s firmou Solaris osm nových trolejbusů pro rumunské město Baia Mare. Škoda Electric dodá kompletní pohony a provede finální kompletaci vozidel. Podíl na celkové zakázce je pro Škodu Electric třicet milionů korun.

Podle smlouvy uzavřené v září letošního roku zajistí Škoda Electric, dceřiná firma společnosti Škoda Transportation, výrobu kompletních pohonů a zároveň finální montáž trolejbusů. "Počítáme s tím, že se v Plzni odehraje i testování vozidel a zákazník si je u nás také převezme," uvedl obchodní manažer divize Trolejbusy Škoda Electric Pavel Kuch.

Dopravní podnik rumunského města Baia Mare, které leží na severu země, získá první dvanáctimetrové nízkopodlažní trolejbusy vyrobené ve spolupráci se společností Solaris, která je finálním dodavatelem, v prvním čtvrtletí příštího roku. Montáž kompletních trolejbusů v bílém provedení, zahájí Škoda Electric už v prosinci. "Na začátku roku 2013 budou nová vozidla v rámci zkušebního provozu k vidění i v ulicích Plzně, kde podstoupí všechny předepsané testy," říká Pavel Kuch.

Pro Škodu Electric jde už o druhou zakázku v oblasti trolejbusů pro Rumunsko. Firma totiž dodala do Temešváru, třetího největšího města Rumunska celkem padesát dvanáctimetrových nízkopodlažních trolejbusů ŠKODA 24 Tr. Vozidla pro Temešvár Škoda vyrobila s bohatou výbavou, která zahrnuje například klimatizaci, dieselgenerátor, nebo sofistikovaný audiovizuální systém. Ten pomáhá řidiči monitorovat dění uvnitř i vně vozidla.

Škoda Electric

Škoda Electric, dceřiná společnost Škoda Transportation, je tradičním výrobcem elektrických pohonů a trakčních motorů pro lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, metro, trolejbusy, tramvaje, důlní vozidla apod. Navazuje na dlouholetou tradici elektrotechnické výroby Škodových závodů v Plzni, která byla zahájena v roce 1901 v Elektrotechnickém závodě. Vysoká technická úroveň výrobků Škoda Electric, dlouhodobá zkušenost s výrobou a vynikající kvalita technologie spolu s vysokou produktivitou zaměstnanců nabízí efektivní podmínky pro úspěšnou výrobu určenou pro domácí i zahraniční trhy.

ZDROJ: www.skoda.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
3
11. 2020
3-6.11.2020 - Veletrh, výstava
Rimini
INISOFT s.r.o.
10
11. 2020
10.11.2020 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
CHEMELEONI s.r.o.
11
11. 2020
11-12.11.2020 - Seminář, školení
Konferenční místnost hotelu A-SPORT
INISOFT s.r.o.
11
11. 2020
11.11.2020 - Seminář, školení
Brno, Aps s.r.o.
24
11. 2020
24.11.2020 - Seminář, školení
Sál Tribun - hotel Tristar
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí