zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kia uvedla na trh inovované Sorento a Optimu Hybrid

22.10.2012
Ekologická auta
Kia uvedla na trh inovované Sorento a Optimu Hybrid

Kia dnes uvedla na trh dvě novinky. Modernizované Sorento a svůj první hybridní model na našem trhu, Optimu Hybrid. Zařadila se tak mezi nemnoho značek, které mají hybridní technologii ve své standardní nabídce amezi sedany segmentu D je dokonce první, kdo tuto technologii nabízí.

Inovované Sorento prošlo modernizací, která se týká především přepracované konstrukce skeletu karoserie, zdokonaleného komfortu odpružení a celkového zlepšení ovladatelnosti a kultivovanosti řízení. Paleta modernizovaných hnacích ústrojí, včetně nového motoru GDI 2,4 litru, přináší nižší spotřebu paliva a nižší emise. Ceny inovovaného modelu začínají na 629 980 Kč.
"Sorento se stalo milníkem v naší historii a odstartovalo proces změny vnímání značky Kia veřejností. Věřím, že výrazně modernizované Sorento naváže na úspěchy svého předchůdce a přesvědčí i řadu nových zákazníků", uvedl Vít Pěkný, ředitel domácího zastoupení značky Kia.
Původní Sorento získalo maximální počet pěti hvězd v bezpečnostních nárazových testech. Modernizovaný model opět neponechává na poli bezpečnosti nic náhodě. Mezi standardně dodávané prvky aktivní bezpečnosti patří elektronický stabilizační systém ESC (Electronic Stability Control), řízení stability vozidla VSM (Vehicle Stability Management), zadní bezpečnostní kamera KRSC (Kia Reversing Safety Camera) se 130° širokoúhlým objektivem uloženým v zadních výklopných dveřích, adaptivní xenonové světlomety a asistent pro rozjezd ve svahu HAC (Hill-start Assist Control), který zabraňuje nežádoucímu pohybu vozidla při rozjezdu ve stoupání.
Nová Optima Hybrid je k dispozici za 759 980 Kč. K pohonu slouží zážehový dvoulitrový motor, který spolupracuje s elektromotorem. "Jsme potěšeni, že značka Kia je schopna jako první nabídnout benzinový hybrid v D segmentu. Tento model je určen zákazníkům, kteří myslí na životní prostředí a zároveň se chtějí vymykat současné konfekci sedanů střední třídy," uvedl Milan Šámal, produktový manažer Kia Motors Czech.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí