zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EKOFILM má nového pořadatele - stalo se jím občanské sdružení Perseus

21.10.2012
Obecné
EKOFILM má nového pořadatele - stalo se jím občanské sdružení Perseus

Mezinárodní filmový festival EKOFILM bude nově pořádat občanské sdružení Perseus, které se stalo vítězem 8. výzvy pro předkládání žádostí o poskytování finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR na 38. - 40. ročník festivalu v letech 2012 - 2014.

Ministerstvo životního prostředí rozhodlo o vítězném organizátorovi na základě odborných posudků, které zpracovali nezávislí experti z oblasti kinematografie, produkce a komunikace. Všichni u vítězného projektu ocenili především inovativní a kreativní návrh realizace, zkušenosti organizátora s pořádáním festivalu obdobného formátu a jeho kvalitní realizační tým se zázemím odpovídajícím akci tohoto významu.

Hodnotitele také zaujalo, že občanské sdružení zvolilo jako místo konání festivalu Ostravu, která je kandidátským městem kultury 2015 a zároveň je symbolem místa s vysokou ekologickou zátěží. Festival se bude konat v nově zrekonstruované části Dolní oblasti Vítkovic, a poskytne tak vhodnou kulisu pro ekologicky zaměřený festival.

Ministerstvo životního prostředí vítá, že sdružení Perseus počítá s časovým a komunitním přesahem festivalu směrem ke školám a ekologickému vzdělávání. Organizátor navíc nabídl propracovanou představu o přípravě mediální kampaně.

Sdružení Perseus bude pořádat tři následující ročníky festivalu. Ten letošní se uskuteční 13. - 16. prosince, další dva ročníky v podzimních měsících.

Původní, 7. výzva pro předkládání žádostí o podporu na projekt EKOFILM, která byla vypsána 28. března 2012, musela být zrušena z toho důvodu, že předložené projekty nesplňovaly požadovanou úroveň kvality.

Ministerstvo životního prostředí následně vyhlásilo novou, 8. výzvu na zajištění organizace festivalu, do které se přihlásil jediný uchazeč - občanské sdružení Perseus. V minulých ročnících byl počet uchazečů obdobný - např. v roce 2011 se do vypsané výzvy na pořádání festivalu přihlásilo pouze sdružení Ekofilm, které se stalo zároveň vítězem a pořadatelem loňského ročníku.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
14
11. 2020
14.11.2020 - Seminář, školení
Hradec Králové,
Hotel Tereziánský dvůr
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí