zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ERÚ omezí podporu malých slunečních zdrojů pro výrobu elektřiny

29.10.2012
Solární energie
ERÚ omezí podporu malých slunečních zdrojů pro výrobu elektřiny

Energetický regulační úřad (ERú) chce příští rok výrazně omezit podporu malých slunečních zdrojů pro výrobu elektřiny. Z letošních více než pěti korun na kWh se zelený bonus u elektráren nízkého výkonu sníží až na 1,9 koruny. Uvedl to dnes server iDnes.cz.

Podle České fotovoltaické průmyslové asociace meziroční snížení podpory o 50 až 65 procent povede k likvidaci solárního byznysu v ČR. Ceny zelených technologií totiž klesají, ale jen o deset až 20 procent ročně.

Z návrhu ERÚ podle serveru vyplývá, že by stát od ledna podporoval jeden kWh vyrobené elektřiny u zdrojů o špičkovém výkonu do pěti kWp částkou 2,46 koruny a u elektráren do 30 kWp částkou 1,9 Kč. Ve druhé polovině roku by bonus dál klesl.

Zastavení výstavby by údajně vedlo ke krachu většiny instalačních a výrobních firem. V ČR nyní působí stovky českých a zahraničních firem, které se specializující na výstavbu malých solárních elektráren a výrobu či prodej fotovoltaických komponentů. Řada z nich do ČR přišla za zahraničí, napsal iDnes.cz.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
EKONOX s.r.o.
17
1. 2020
17.1.2020 - Seminář, školení
Pardubice, Hotel Labe
EKONOX s.r.o.
23
1. 2020
23.1.2020 - Seminář, školení
Regionální centrum Olomouc
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí