zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ÚOHS zrušil 17milionový tendr pražského magistrátu

16.11.2012
Odpady
Šlendryján
Urbánní ekologie
ÚOHS zrušil 17milionový tendr pražského magistrátu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zakázku pražského magistrátu na sběr a svoz nebezpečného komunálního odpadu. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné, pražský magistrát se proti němu neodvolal. Jeho vyjádření ČTK zjišťuje.

V 17milionovém tendru na sběr a svoz odpadu bylo několik chyb. Podle ÚOHS magistrát jednoznačně nespecifikoval způsob prokázání jednoho z kvalifikačních předpokladů.

"Potenciální dodavatel musí již ze zadávací dokumentace znát požadavky zadavatele na kvalifikaci. Rovněž musí znát, kterými doklady, respektive jakým způsobem, bude nutno kvalifikaci prokazovat," uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová.

Magistrát také nedodržel zásadu transparentnosti a podstatným způsobem změnil zadávací podmínky v souvislosti s námitkami, které podala společnost .A.S.A.

Pražský magistrát vypsal zakázku loni v prosinci. Dnes ÚOHS také zveřejnil rozhodnutí o zrušení tendru na inženýrské práce v souvislosti s propojením Prahy 12 s pražským okruhem. Důvodem bylo netransparentní losování. Praha se proti tomu neodvolala.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
7
2. 2018
7-8.2.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
18
4. 2018
18-19.4.2018 - Seminář, školení
Praha
25
4. 2018
25.4.2018 - Přednáška, diskuse
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí