zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ASEKOL a společnost Ahold předaly počítače dětem z dětských domovů v Letech a v Solenicích

20.11.2012
Zpětný odběr
ASEKOL a společnost Ahold předaly počítače dětem z dětských domovů v Letech a v Solenicích

Nezisková organizace ASEKOL, která pořádá projekt Věnuj počítač, přizvala ke spolupráci společnost Ahold, provozující prodejny Albert. Ahold do projektu postupně věnuje celkem 600 vyřazených počítačů, část funkčních po odborné prohlídce putuje dětem z dětských domovů. K prvnímu předání repasovaných počítačů došlo v polovině října, a to v dětském domově v Letech u Prahy. Závěrečné předání za účasti zástupců obou firem proběhlo 8. listopadu v dětském domově v Solenicích u Prahy.

"Jsme rádi za tyto projekty, protože s jejich pomocí rozšíříme dětem studijní i volnočasové možnosti. Něco v dnešní době tak běžného, jako je počítač nebo telefon, udělá dětem obrovskou radost, přitom my sami bychom si je v takovém množství těžko mohli dovolit," uvedl zástupce ředitele dětského domova v Letech Tomáš Řezníček.

Průzkum společnosti ASEKOL ukázal, že 60 % firem nakupuje počítače jednou za dva až pět let, přičemž faktická životnost počítačů dosahuje i deseti let. Vzniká tak spousta elektroodpadu, který často zůstává ve firmách nevyužitý. ASEKOL proto spustil projekt Věnuj počítač, v němž od přihlášených firem sváží vyřazené počítače a navíc jim poskytl tzv. E-box, do nějž mohou zaměstnanci vhazovat ostatní drobný elektroodpad. "Projektem Věnuj počítač získáváme elektrozařízení k odborné recyklaci, provádíme osvětu, rozšiřujeme povědomí o nutnostech třídění elektroodpadu a ještě navíc můžeme funkčními přístroji udělat radost dětem a přispět k jejich rozvoji," vysvětlila pozitiva projektu Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

"Když jsme se seznámili s činností firmy ASEKOL, okamžitě nás myšlenka repasí počítačů zaujala. Jako obchodní společnost se snažíme chovat šetrně ve všech ohledech, ať už mluvíme o energetických úsporách v našich prodejnách Albert, o spolupráci s Českou potravinovou bankou, třídění odpadu nebo podpoře sběru použitého oblečení, darování vyřazených počítačů pro nás byla další vítanou příležitostí, jak se podpořit dobrou věc," řekla Judita Urbánková, ředitelka komunikace společnosti Ahold.

V následujících dnech budou předány další počítače k repasi s tím, že celkem bude v první fázi spolupráce společnosti Ahold a firmy ASEKOL předáno dětským domovům celkem třicet počítačů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí