zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

21.11.2012
Obecné
Krátce - různé

Z PROGRAMU SCHŮZE VLÁDY ČR, která se koná ve středu 21. listopadu 2012 v 09:00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády, Praha 1, nábřeží E.Beneše 4

8.
Zásady státní lesnické politiky
č.j. 1088/12 - bod 6 schůze vlády 31.10.2012
Předkládá: ministr zemědělství

14.
Návrh na obeslání 18. zasedání konference smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu a 8. zasedání smluvních stran Kjótského protokolu (26. listopadu - 7. prosince 2012, Dohá, Katar)
č.j. 1171/12
Předkládají: ministr životního prostředí a 1. místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí

Prezident Václav Klaus dnes vetoval novelu horního zákona, která ruší možnost vyvlastňování nemovitostí kvůli těžbě nerostných surovin, zejména uhlí. Podle Klause by se vláda schválením novely připravila o významný nástroj energetické politiky a otevřela by cestu ke spekulacím s pozemky. Prezidentovo veto ještě může přehlasovat Poslanecká sněmovna.

Na barmský trh se vrací Coca-Cola, jejíž nápoj se v zemi nesměl prodávat plných šedesát let. Jako jedna z prvních firem odpověděla na volání Barmy, která po změnách láká do země investory.
Známá bojovnice za demokracii a nositelka Nobelovy ceny míru Do Aun Schan Su Ťij při všech zahraničních cestách zdůrazňuje, že co Barma nyní potřebuje nejvíc, jsou investice. Zopakovala to i při svém včerejším setkání s americkým prezidentem Barackem Obamou, který jako vůbec první americká hlava státu zemi navštívil.
Slavná opoziční politička se vyslovuje především pro "zodpovědné" investice v oblasti energetiky, tj. investice, které berou v úvahu životní prostředí a principy trvale udržitelného rozvoje.

Linde Material Handling uvede počátkem roku 2013 na trh nové modely dieselových vozíků a LPG vysokozdvižných vozíků o nosnosti 2 až 5 tun. Stane se tak v době, kdy vstoupí v platnost nové emisní limity Stage 3b směrnice EU 2004/26/EC pro vozidla o výkonu od 37 až po 56 kW. Na základě označení EVO slibují tyto nové vozíky svým provozovatelům kromě nejmodernějších technologií použitého motoru také vyšší efektivitu, ergonomii a bezpečnost řidiče.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí