zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

VAŘTE PASIVNÍ DOMY JEDNODUŠE A SCHUTÍ, RADÍ NOVÝ FILM

25.11.2012
Ekologické stavění, bydlení
VAŘTE PASIVNÍ DOMY JEDNODUŠE A SCHUTÍ, RADÍ NOVÝ FILM

Už od úterý si můžete volně stáhnout nový film o energeticky úsporném bydlení z dílny Centra pasivního domu. Vdokumentus názvem Vaříme pasivní důmse divák dozví, jakchytře stavět, na co nezapomenout a co a kdy se vyplatí řešit.

Půlhodinový dokumentární film sleduje příběh stavby mobilního pasivníhominidomku, který Centrum pasivního domua jeho členové postaviliběhem pouhých pěti dní na brněnském výstavišti. Vedle časosběrného videa zde uvidíte a uslyšíte také řadu tuzemských expertů, kteří se nízkoenergetickému a pasivnímu bydlení profesně věnují již řadu let.

Dokument je určen pro širokou veřejnost, ale na své si v něm přijdou i mnozí stavitelé a další odborníci, kteří jsou doposud k pasivnímustavění skeptičtí. Právě tento film jim totiž můžepřinést odpovědi na řadu otázek -na pravou míru totiž uvádímýty, které se kolem energeticky úsporného bydlení doposud tradují.

Film, jak i sám jeho název napovídá, se ve svém ději odkazuje na důležitost dobrých surovin. Právě ty totiž určují - jak v kuchyni, tak na staveništi - jestli výsledný produkt bude stát za to. U pasivních domů jsou nejdůležitějšími ingrediencemi:

. Vyladěný projekt od odborníka

. Efektivní konstrukce bez tepelných mostů a hodně izolace

. Kvalitní okna s trojskly, správně osazená a utěsněná

. Nepřerušená vzduchotěsná obálka zkontrolovaná Blower-door testem

. Komfortní větrání s rekuperací tepla

. Efektivní a šetrný vytápěcí systém

Podklady k filmu byly z větší části pořízeny na jaře přímo při autentické stavbě pasivního domku. Krom samotného domu, který rostl přímo před očima návštěvníků brněnských stavebních veletrhů, tehdy bylo postaveno ještě osm ukázkových stěn, které reprezentovaly různé technologie a možnosti současného úsporného stavebnictví.

Odkaz na film Vaříme pasivní dům:

http://www.pasivnidomy.cz/literatura/varte-pasivni-domy-jednoduse-a-s-chuti-radi-novy-film.html

Odkaz na záznam stavby mobilního pasivního domu den po dni:

http://www.pasivnidomy.cz/ibf-2012/video-jak-jsme-staveli-pasivni-dum-den-po-dni.html

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí