zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

VÁNOCE ZAČÍNAJÍ NA CHALOUPKÁCH

24.11.2012
Obecné
VÁNOCE ZAČÍNAJÍ NA CHALOUPKÁCH

Hledáte nápady na vyrábění s vašimi dětmi a vnoučaty? Jste tvořiví a zruční, baví Vás neustále něco zkoušet a vyrábět? Chcete letos obdarovat své blízké vlastnoručně vyráběnými dárky a svá obydlí vyzdobit originální adventní a vánoční výzdobou? Pak neváhejte a na přelomu listopadu a prosince přijeďte na Chaloupky do Kněžic na Předvánoční rozjímání. Letošní ročník se koná od pátku 30. listopadu do neděle 2. prosince. Během celého víkendu bude probíhat také výstava betlémů, Mikulášů, andělů a čertů.

Páteční den bude věnován mikulášskému a adventnímu tvoření. Odpoledne se můžete těšit na vyrábění postaviček Mikuláše, anděla a čerta z různých materiálů, na papírové baňky, betlém a ozdoby ze šišek a kaštanů a na adventní dekoraci z chvojí a ořechů. Večer dětem namalujeme na obličej masku anděla či čerta a s vlastnoručně vyrobenou mikulášskou lucerničkou se vydáme na průzkum, zda i letos na Chaloupky zavítal sv. Mikuláš se svou družinou. Adventní atmosféru nám pomůže navodit i vůně horkého vánočního moštu a chuť pečených jablek.
V sobotu nás čeká několik dílniček, ve kterých budeme vyrábět skleněné a šité šperky, korálkové ozdoby, inkoustová přáníčka. Vyzkoušíme si také odlévání glycerinových mýdel a barvení koupelových solí. Samozřejmě neopomeneme vyzkoušet i přírodní materiály. Z makovic a buráků si vyrobíme postavičky a ozdoby na stromek, z vlny a plsti pak řetězy, hvězdy a zápichy. Pro ptáčky a zvířátka v chaloupecké zahradě a v okolí vyrobíme krmítka a jedlé řetězy. Ty pak půjdeme po obědě společně vyvěsit. Večer si pak zpříjemníme četbou vánočních příběhů pro nejmenší (Příběhy skřítků Medovníčka a Barvínka - Přicházejí Vánoce a s nimi Štědrý den), zpíváním koled a promítáním vánočních divadel na chaloupecké půdě.
V neděli ráno zatopíme v kachlových kamnech v rukodělkách, zaděláme kynuté bramborové těsto, nameleme mák a připravíme tradiční jídlo z Vysočiny - peciválky. Z výtvarných technik si pak vyzkoušíme nitěnou grafiku při tvoření ozdobných hvězd na stromek, embosing - vytlačování motivů do kovové fólie, twistart a pergamano. Vytvoříme také ozdoby a řetězy z orobince, figurky z větviček a korků.
Pro chvíle volna a oddechu bude k dispozici farma se zvířaty a okolní snad i zasněžená příroda.

Zájemci o vánoční tvoření mohou přijet na sobotu, neděli nebo i na celý víkend a to s celou rodinou. Více na www.chaloupky.cz.

Informace o přihláškách a ubytování: Olga Žáková, 568 870 434, olga.zakova@chaloupky.cz.
Informace o programu: Mgr. Ivana Hubáčková, 568 870 359, 728 215 907, ivana.hubackova@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
3
10. 2017
3.10.2017 - Seminář, školení
Liberec, INISOFT s.r.o.
INISOFT s.r.o.
4
10. 2017
4.10.2017 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
5
10. 2017
5.10.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí