zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přehlídka udržitelnosti v architektuře

30.11.2012
Ekologické stavění, bydlení
Přehlídka udržitelnosti v architektuře

Autodesk se stal generálním partnerem soutěžní přehlídky, vyhlášené občanským sdružením Centrum české architektury. Jedná se o první ročník architektonicko-urbanistické ideové soutěže, jejímž tématem je udržitelnost a efektivnější využití materiálů a energie v architektuře. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích a je určena pro studenty nebo absolventy českých a slovenských vysokých škol architektonického zaměření a dále pro architekty do 40 let. Jejím předmětem jsou návrhy a realizace staveb, které vykazují prvky udržitelnosti, efektivnějšího využití materiálů a energie a zároveň kladou důraz na zvýšení kvality prostředí.

V první kategorii lze přihlásit ideové práce a školní práce provedené a odevzdané v tomto akademickém roce. V druhé kategorii se pak jedná o projekty a realizace odpovídající tématu.

Mezi kritéria hodnocení přihlášených návrhů patří architektonická kvalita, invence, přínos pro životní prostředí a kvalitu vystavěného prostředí. Autodesk zároveň vybere vítěze Zvláštní ceny Autodesk Award za využití 3D CAD nástrojů v architektuře. Ocení tak komplexnost řešení ve vazbě na využití softwaru. Soutěže se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak týmy.

Soutěžní přehlídka je vyhlášena v souladu se soutěžním řádem České komory architektů a její uzávěrka je 30. listopadu 2012. Více na www.thinkarach.cz.

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí