zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cheb: Někdo chtěl ušetřit za recyklaci pneumatik

04.12.2012
Odpady
Cheb: Někdo chtěl ušetřit za recyklaci pneumatik

Opět jedna ukázka ekologického zvěrstva. Zatím neznámý pachatel uložil u rybníka nedaleko Chebu cca 200 pneumatik. V případě dopadení mu však hrozí tučná pokuta.

Přijel se podívat k rybníkům na labutě. Jeho výlet se ale zvrtl v něco úplně jiného, než čekal. Pan Švehla z Františkových Lázní objevil v malém lesíku mezi obcemi Potočiště a Chvoječná černou skládku použitých pneumatik, které byly roztahané po celém místě nálezu.

Podle názoru pana Švehly je na místo někdo odvezl, aby nemusel platit za jejich recyklaci. "Nejhorší ze všeho ale je, že si toho lidi, kteří v okolí černé skládky bydlí, museli všimnout. Zkrátka to prostě nejde přehlédnout, protože se jedná o jasně viditelné místo a pneumatik je tam zhruba ke dvěma stovkám. Pan Švehla již podal hlášení příslušným orgánům.

Černá skládka nenechá v klidu ani Marii Dvořákovou z Chebu, která je v místních lesích také jako doma. Podle ní je situace kolem skládky neúnosná. "Kolem místa, kde se černá skládka nachází, žije mnoho živočichů a rostlin. Nechápu neohleduplnost lidí v dnešní době a byla bych ráda, kdyby se začali chovat ku prospěchu přírody," dodala.

Město Cheb celou situaci řeší.

Pro mapování černých skládek a urychlené zobrazení na digitální mapě vč. zjištění vlastníka je možno využít portálu www.ZmapujTo.cz.

ZDROJ: Chebský deník, kráceno, upraveno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí