zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přemýšlíte o vánočním dárku? Věnujte pod stromeček strom

09.12.2012
Obecné
Přemýšlíte o vánočním dárku? Věnujte pod stromeček strom

Chcete rodinu a přátele překvapit originálním vánočním dárkem? Kupte jim namísto obvyklé kosmetiky, oblečení či knížek certifikát, díky kterému přibude do krajiny či města strom. Věnujete tím kromě radosti z dárku vlastně navíc také čistější vzduch, příjemný stín nebo hezčí místo k procházkám, které pak vysazené stromy poskytnou. Darovací certifikáty nabízí Nadace Partnerství. Stojí dvě stě, tisíc nebo dva tisíce korun a jejich plnou výši ceny pak nadace použije na výsadbu a ochranu stromů. K dostání jsou v e-shopu Nadace Partnerství či osobně v jejím brněnském a pražském sídle.

Darovací certifikát je skvělou volbou pro všechny, kdo chtějí o Vánocích překvapit originálním dárkem, který zároveň pomáhá. Koupí certifikátu symbolicky pro své blízké zasadí strom. Věnují peníze Nadaci Partnerství, která jimi podpoří vybrané projekty výsadeb a ochrany dřevin. "Stromy a stromky pak vyrostou v alejích kolem cest, v parcích, obecních sadech, v zahradách škol a školek, zkrátka všude, kde lidem chybí a kde jsou potřeba. Navíc je vysadí místní nadšenci, takže bude o jejich budoucnost dobře postaráno," vysvětluje Adéla Badáňová z Nadace Partnerství.

Zájemci si mohou vybrat mezi poukazy Stromek do krajiny v hodnotě dvě stě korun, Strom do krajiny za tisíc korun nebo Strom do města za dva tisíce korun podle toho, kde chtějí nechat strom vysadit. Všechny darovací certifikáty jsou vytištěny na recyklovaném papíře a stvrzeny vlastnoručním podpisem ředitele Nadace Partnerství Miroslavem Kundratou. Zakoupit je mohou v internetovém obchodě na http://eshop.nadacepartnerstvi.cz/ či osobně v sídlech nadace (Údolní 33 v Brně, Krátká 26 v Praze).

Nadace Partnerství má s výsadbou a ochranou stromů dlouholeté zkušenosti. "Za dobu své existence jsme vysázeli desetitisíce dřevin po celé České republice. Pokud by se všechny uspořádaly do jedné řady, vznikla by dlouhá alej, která by mohla například lemovat cestu z Brna až do Karlových Varů," dodává Adéla Badáňová.

Dárkové certifikáty můžete zakoupit: http://eshop.nadacepartnerstvi.cz/

Informace o našich aktivitách naleznete: http://www.nadacepartnerstvi.cz/stromzivota

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí