zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veronica boduje na evropské klimatické scéně

06.12.2012
Energie
Klimatické změny
Veronica boduje na evropské klimatické scéně

Centrum Veronica Hostětín získalo významné evropské ocenění za práci se školami v oblasti ochrany klimatu. Evropská komise ocenila jeho soutěž Zlínská CO2 liga jako nejlepší projekt v jedné z kategorií v celoevropské soutěži U4energy.

Evropská komise předala Veronice vítěznou sošku kategorie Best practice na slavnostním ceremoniálu v Bruselu, kde se vyhlašovaly výsledky této soutěže. Soutěž U4energy je zaměřená na úspěšné projekty v oblasti hospodaření s energiemi na školách. Soutěže se účastnilo více než 500 organizací (převážně škol) z celé Evropy.

Česká republika měla zastoupení ve více soutěžních kategoriích, ale pouze Veronice se podařilo vystoupit na příčky nejvyšší. Cenu si hostětínské ekocentrum odváží i díky práci Základní školy Bratrství Čechů a Slováků z Bystřice pod Hostýnem, která v letošním ročníku Zlínské CO2 ligy zvítězila. Evropská komise ocenila obě organizace rovným dílem. Zaujalo ji totiž nejenom to, o čem CO2 liga je, ale také to, jak její náročné zadání bystřická základní škola splnila.

Zlínská CO2 liga je určená pro základní a střední školy ve Zlínském kraji a letos se konal již její 4. ročník. V jejím průběhu týmy po celý rok plnily nelehké úkoly zaměřené na ochranu klimatu a úspory energie a získané poznatky předávali dál svým spolužákům. "Jednotlivá soutěžní kola byla velmi praktická a žáci a studenti se při nich dozvěděli nejen spoustu informací, ale především v praxi vyzkoušeli řadu zajímavých aktivit a získali spoustu cenných zkušeností z organizování besed, kampaní, dotazníků a výzkumů ve školách", říká o soutěži její organizátorka Hana Machů.

Kontakt:

Hana Machů

>hana.machu@veronica.cz, tel. 572 630 670, 739 569 264

www.hostetin.veronica.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
E-expert, spol. s r.o.
26
10. 2017
26-27.10.2017 - Konference
Hotel SOREA MÁJ, Liptovský Ján, Slovensko
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí