zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Škoda Power dodá do Kolumbie zařízení za půl miliardy

10.12.2012
Energie
Škoda Power dodá do Kolumbie zařízení za půl miliardy

Škoda Power dodá za půl miliardy korun turbosoustrojí pro budovanou uhelnou elektrárnu poblíž města Cúcuta na severu Kolumbie. Plzeňské strojírny, které jsou součástí korejské skupiny Doosan, vyrobí parní turbínu, generátor, systém kontroly a řízení a další doplňková zařízení.

Expedice zařízení o výkonu 200 MW je plánována na polovinu roku 2014, uvedení do provozu pak v druhé polovině roku 2015.

"Naplňujeme strategii průniku na trhy Severní a Jižní Ameriky. V průběhu čtyř měsíců je to po projektu v Panamě už druhý tendr, z něhož Škoda Power vyšla jako vítězný dodavatel turbosoustrojí. Navazujeme na úspěšné zakázky v chilské elektrárně Mejillones, kam firma dodala tři turbosoustrojí o výkonu 160 MW," uvedl obchodní manažer plzeňských strojíren Daniel Procházka.

Další masivní rozvoj energetiky se čeká hlavně v Brazílii a Chile. Do několika měsíců má podle Procházky padnout rozhodnutí o nabídkách pro tři elektrárny v Dominikánské republice, kde je Škoda Power jedním z preferovaných dodavatelů. Podnik chce rozšířit aktivity z Jižní Ameriky do USA, kde Škoda Power s mateřskou Doosan Power Systems vybudovala obchodní a realizační tým a už nabízí několik projektů, hlavně pro elektrárny spalující biomasu a paroplynové cykly.

Zákazníkem v Kolumbii je korejská Hyundai Engineering, která je rovněž hlavním dodavatelem investičního celku pro tuto elektrárnu. Vlastníkem elektrárny je Termotasajero S.A. E.S.P., dceřiná společnost kolumbijské investiční společnosti Colgener S.A.

Škoda Power je výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, především strojoven parních turbín. V portfoliu má turbíny od pěti do 1250 MW. Podnik před třemi lety koupila od Škody Holding za 11,5 miliardy korun skupina Doosan. Nyní má roční tržby přes osm miliard korun zaměstnává přes 1100 lidí a trvale posiluje postavení v Evropě.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí