zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekofilm v Ostravě vyhrál snímek Pygmejové - Děti džungle

11.12.2012
Obecné
Ekofilm v Ostravě vyhrál snímek Pygmejové - Děti džungle

Hlavní cenu z mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm si z Ostravy odváží slovenský tvůrce Pavol Barabáš a jeho snímek Pygmejové - Děti džungle. Zvítězil v konkurenci 103 snímků z 20 zemí světa. ČTK to řekla ředitelka festivalu, který dnes skončil, Marcela Mrózková Heříková.

Cenu mezinárodní poroty získal americký snímek Havaj v ohrožení a Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje německý film Poslední evropští divocí koně. "Na přípravu celého festivalu jsme měli málo času i menší rozpočet, ale i přesto jsme maximálně spokojeni. Ostravané nás podpořili a očekáváme, že celková návštěvnost překročí 5000 lidí," uvedla Heříková. Dodala, že už od nového roku se rozjedou přípravy na další festivalový ročník. "Je samozřejmě spousta detailů, které bychom chtěli do příštího roku vylepšit, protože vždy je co zlepšovat, ale obecně jsme s tím, jak se festival podařilo zvládnout, spokojeni," řekla Heříková, která ocenila především velkou spolupráci ostravských organizací.

"Znovu se ukázalo, že když nám o něco jde, dokážeme spojit síly a navzájem si pomoci," podotkla Heříková.
Pořadatelství festivalu letos vzbuzovalo silné emoce. Osobnosti spojené s festivalem, který se v minulých letech konal v jižní Čechách, letošní ročník bojkotovaly kvůli, podle jejich názoru, zmanipulovanému výběrovému řízení. Občanské sdružení Perseus pořadatelství získalo na tři roky, další ročník festivalu už by se měl konat v tradičním podzimním termínu.

Ekofilm původně začínal právě v Ostravě, a to v roce 1974, kde se pak konal následujících 23 let. Nyní se po 15 letech do Ostravy vrátil.

Martina Helánová

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí