zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Semináře pro budoucí žadatele o povolení

13.12.2012
Chemické látky
Semináře pro budoucí žadatele o povolení

ECHA upozorňuje, že ve dnech 11. a 12. února 2013 bude pořádat seminář pro budoucí žadatele o povolení (zveřejněno ECHA dne 21. 11. 2012).

Cílem semináře, speciálně zaměřeného na budoucí žadatele o autorizaci, je zlepšit celkové porozumění procesu povolování prostřednictvím přednášek, diskuzí a zpětné reakce ze strany průmyslu.

Pokud chtějí výrobci, dovozci nebo následní uživatelé po datu zániku i nadále uvádět na trh nebo používat látky zařazené na Seznam látek podléhajících povolení (příloha XIV nařízení REACH), musí podat žádost o povolení Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA). Po tomto datu nemohou výrobci, dovozci nebo následní uživatelé uvést tuto látku na trh pro konkrétní použití ani ji sami používat, pokud nebylo pro daný způsob použití uděleno povolení (nebo nebyla před termínem uvedeným v příloze XIV, tzv. nejzazším datem podání žádosti, podána žádost o povolení ECHA).

Žádost o účast na semináři si můžete podat od 10. prosince 2012, ale vzhledem k omezeným prostorám místa konání, budou účastníci vybíráni. Přednost budou mít budoucí žadatelé, kteří se nemohli zúčastnit semináře pořádaného v říjnu 2012. Obdobný seminář se bude konat v červnu 2013.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí