zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EZOP NABÍZÍ EKOLOGICKOU TAPETU

31.12.2012
Obecné
Ekologické stavění, bydlení
EZOP NABÍZÍ EKOLOGICKOU TAPETU

Při zařizování interiéru se stále více lidí obrací pro radu k designérům. Ti stále častěji volí fototapety, které podtrhují nebo velmi příjemně vytváří atmosféru v interiéru a jsou také vděčné pro řešení "optických" klamů v daném prostoru. Fototapety s vlastním designem se dnes velmi nosí a jsou trendem dnešní doby.

Fototapety už dávno nejsou novinkou, ale rychlý vývoj nám otevírá další možnosti. Společnost Ezop představuje ekologickou tapetu, která v kombinaci s ekologickým latexovým tiskem splňuje podmínky zdravotně nezávadného produktu. Na tapetu je možné natisknout jakýkoliv motiv, od jednoduché struktury až po fotografie plné zážitků ve foto kvalitě. Rozměrově nejste omezeni, fototapeta se tiskne na jednotlivé díly v šířce 100-130 cm.

Samotná aplikace je také velmi snadná a práce je čistá. Fototapeta je unikátní rovněž v důmyslném vybavení lepidla na rubové části tapety, k jeho nastartování postačí pouze čistá voda. V kombinaci s latexovou tiskovou technologií, která je absolutně bezzápachová a přitom vysoce odolná, vychází ekologická fototapeta jako ideální produkt pro tvorbu kreativních interiérů na míru.

Aplikace je možno provést na jakoukoliv standardně upravenou stěnu, která má alespoň minimální savé vlastnosti. Problémem tedy nejsou sádrokartonové desky, panely, omítky, nátěry, lehce strukturované omítky ani některé laminované dřevotřísky. Tisk se nepoškodí ani při tvrdém přehnutí či zmuchlání. Všechny na první pohled viditelné ohyby se díky obrovské roztažnosti tapety během jejího vysychání zcela vyhladí. Lepidlo je vodou ředitelné, a tak nemusíte nic složitě uklízet ani řešit své oblečení, zkrátka si nic nezničíte. Dávkování správné vrstvy lepidla za vás udělá sama tapeta a jediný aplikační prostředek, který potřebujete, je například houba či hadr. Pokud se navíc rozhodnete znovu pro změnu, výrobce garantuje, že po dobu šesti měsíců stačí k odstranění pouze voda a vše jde velmi snadno v jednom kuse, bez poškození stěny.

Výrobce ekologické tapety přikládá ke svému produktu certifikát Institutu Greenguard, který potvrzuje, že tapety jsou vhodné do dětských pokojů, školky, nemocnice, kanceláře, obývacích pokojů, hal a veřejných budov. Samozřejmostí je pak atestace nehořlavosti třídy A.

ZDROJ: SIGN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
ASIO, spol.s r.o.
22
9. 2017
22.9.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
22
9. 2017
22-24.9.2017 - Seminář, školení
Ekodomov, V Podbabě 29B, Praha 6
ASIO, spol.s r.o.
27
10. 2017
27.10.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí