zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuality v ochraně zvířat

13.01.2013
Zemědělství
Aktuality v ochraně zvířat

ŘÁDY OCHRANY ZVÍŘAT PŘI VEŘEJNÉM VYSTOUPENÍ - ZMĚNY OD 1. LEDNA 2013: Dne 1. ledna 2013 nabyla účinnosti novelizace zákona na ochranu zvířat proti týrání, podle které pořadatel veřejného vystoupení zvířat nebude již muset předkládat ke schválení MZe řád ochrany zvířat. Zákon však nadále stanovuje pořadateli povinnosti a omezení; např. nutnost oznámit veřejné vystoupení obci a KVS, předložit jim seznam činností se zvířaty apod. Více zde.

INFORMACE PRO CHOVATELE PRASAT vyplývající z novely zákona na ochranu zvířat proti týrání je zde.

VYHLÁŠKY K NOVELIZOVANÉMU ZÁKONU vycházejí ve Sbírce zákonů:
vyhláška č. 418/2012 Sb., o ochraně zvířat při usmrcování,
vyhláška č. 419/2012 Sb., o ochraně pokusných zvířat.

NOVELA ZÁKONA NA OCHRANU ZVÍŘAT PROTI TÝRÁNÍ vyšla ve Sbírce zákonů jako zákon č. 359/2012 Sb.

SEMINÁŘE k zákonu na ochranu zvířat proti týrání určené především pro pracovníky obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, na kterých přednáší JUDr. Jana Traplová, se uskuteční v roce 2013 v následujících termínech a lokalitách: zatím není stanoveno.

PŘEPRAVCI ZVÍŘAT - řidiči a průvodci - MÁTE UŽ VYMĚNĚNÉ STARÉ PRŮKAZY A OSVĚDČENÍ??? Více informací naleznete v článku Výměna dokladů pro osoby přepravující zvířata.
K počátku listopadu 2012 si je ještě nevyměnilo cca 600 jejich držitelů - používají tedy neplatné doklady (jde o osvědčení vydaná do 31.10.2006)!

-----

Další aktuality:

SVS ČR ústy svého mluvčího Ing. Josefa Dubna nepravidelně vydává zprávy a informace k aktuálním tématům, často i k ochraně zvířat. Tiskové zprávy najdete na stránkách Státní veterinární správy ČR.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí