zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Oblastní geologové a hydrogeologové

28.01.2013
Hydrogeologie
Oblastní geologové a hydrogeologové

Oblastní geologové ČGS


Č. Název oblasti* Oblastní geolog Zástupce
1 Šumavské moldanubikum - okres KT - moldanubikum Českého lesa; domažlické krystalinikum; západočeský pluton; západočeské bazické magmatity RNDr. Jiří Babůrek, Ph.D. RNDr. Barbora Dudíková
2 Šumavské moldanubikum - jv. část (okresy ST, PT, CK, CB, PI) RNDr. Barbora Dudíková RNDr. Jiří Babůrek, Ph.D.
3 České moldanubikum RNDr. Petr Štěpánek Mgr. Veronika Štědrá, Ph.D.
4 Strážecké a moravské moldanubikum; třebíčský a jihlavský masiv Mgr. Kristýna Hrdličková Mgr. David Buriánek, Ph.D.
5 Moldanubikum - centrální masiv, melechovský masiv RNDr. Jaroslava Pertoldová, CSc. Mgr. Lukáš Vondrovic
6 Středočeský masiv a ostrovní zóna RNDr. Kryštof Verner, Ph.D. RNDr. Petr Štěpánek
7 Kutnohorské a čáslavské krystalinikum Mgr. Veronika Štědrá, Ph.D. RNDr. Petr Rambousek
8 Ohebské, svratecké a poličské krystalinikum; železnohorské proterozoikum; hlinská zóna; železnohorský masiv; chrudimské paleozoikum RNDr. Petr Rambousek RNDr. Štěpánka Mrázová, Ph.D.
9 Barrandienské proterozoikum; tiský a čistecko-jesenický masiv Mgr. Eliška Žáčková, Ph. D. RNDr. Petr Štěpánek
10 Tepelské, tachovské, smrčinské, svatavské, chebsko-dyleňské a slavkovské krystalinikum; duryňsko-vogtlandské paleozoikum; karlovarský masiv (jv. část) RNDr. Vladimír Žáček RNDr. Barbora Dudíková
11 Letovické, krhovické, nectavské a svinovsko-vranovské krystalinikum; moravikum; krystalinikum miroslavské hrástě; brunovistulikum Mgr. David Buriánek, Ph.D. RNDr. Pavel Hanžl, Ph.D.
12 Barrandienské paleozoikum; blanická brázda RNDr. Štěpán Manda RNDr. Petr Budil, Ph.D.
13 Krušnohorské krystalinikum; karlovarský masiv (sz. část) RNDr. Bedřich Mlčoch RNDr. Pavel Schovánek, CSc.
14 Lužický a krkonošsko-jizerský masiv; krkonošsko-jizerské krystalinikum RNDr. Štěpánka Mrázová, Ph.D. Mgr. Eliška Žáčková, Ph. D.
15 Orlicko-sněžnické, novoměstské a staroměstské krystalinikum RNDr. Vratislav Pecina dočasně neobsazeno
16 Zábřežské krystalinikum RNDr. Josef Večeřa RNDr. Vratislav Pecina
17 Silesikum a žulovský masiv RNDr. Vratislav Pecina RNDr. Josef Večeřa
18 Moravskoslezský devon; drahanský, mírovský a jesenický kulm včetně kry Maleníku RNDr. Jiří Otava, CSc. Mgr. Helena Gilíková, Ph.D.
19 Svrchní karbon čs. části hornoslezské pánve; neogén ostravské a opavské pánve Ing. Jan Malík RNDr. Jan Čurda
20 Permokarbon a terciér stredočeské a západočeské limnické oblasti Mgr. Richard Lojka RNDr. Marcela Stárková
21 Permokarbon podkrkonošské a dolnoslezské pánve RNDr. Zbyněk Šimůnek, CSc. RNDr. Tomáš Vorel
22 Permokarbon a terciér boskovické brázdy a orlické pánve Mgr. Helena Gilíková, Ph.D. RNDr. Jiří Otava, CSc.
23 Česká křídová pánev - velimská, pražská, roudnická a ohárecká křída RNDr. Přemysl Zelenka, CSc. Mgr. Michal Rajchl, Ph.D.
24 Česká křídová pánev - jizerská křída a křída dolního Labe, Ploučnice, Kamenice a Děčínského Sněžníku RNDr. Jaroslav Valečka, CSc. RNDr. Pavel Čáp
25 Česká křídová pánev - labská a čáslavská křída; křída Dlouhé meze p.g. Oldřich Holásek Mgr. Radek Vodrážka
26 Česká křídová pánev - východočeská a západomoravská křída; chrudimská křída; králický příkop; polická pánev Mgr. Stanislav Čech Ing. Karel Rýda
27 Třeboňská a českobudějovická pánev RNDr. Michal Poňavič RNDr. Dalibor Mašek
28 Chebská a sokolovská pánev, Doupovské hory Ing. Petr Hrazdíra Ing. Josef Godány
29 Mostecká pánev Ing. Josef Godány dočasně neobsazeno
30 Pražská aglomerace RNDr. Petr Budil, Ph.D. Mgr. Marika Steinová
31 Neovulkanity Českého středohoří Ing. Petr Kycl Mgr. Vladislav Rapprich, Ph.D.
32 Neogén karpatské předhlubně Mgr. Pavla Tomanová Petrová, Ph.D. dočasně neobsazeno
33 Neogén vídeňské pánve RNDr. Pavel Havlíček, CSc. Mgr. Pavla Tomanová Petrová, Ph.D.
34 Pouzdřanská, ždánická a zdounecká jednotka, račanská jednotka Chřibů Mgr. Roman Novotný Mgr. Vít Baldík
35 Podslezská a slezská jednotka RNDr. Miroslav Bubík, CSc. Mgr. Aleš Havlín, Ph. D.
36 Předmagurská, račanská (v. od Napajedelské brány), bystrická a bělokarpatská jednotka RNDr. Oldřich Krejčí, Ph.D. Mgr. Aleš Havlín, Ph. D.
37 Pliopleistocén Hornomoravského úvalu, Mohelnické brázdy a Holešovské plošiny Mgr. Jan Vít, Dr. Mgr. Daniel Nývlt, Ph.D.
38 Kvartér - oblasti kontinentálního zalednění, žitavská a vidnavská pánev; osoblažská křída Mgr. Daniel Nývlt, Ph.D. dočasně neobsazeno

Oblastní hydrogeologové ČGS


Číslo Název oblasti Oblastní specialista pro hydrogeologii
1 Severní a východní Čechy RNDr. Jiří Burda
2 Střední a severní Morava, Slezsko RNDr. Jan Čurda
3 Západní Čechy Ing. Petr Hrazdíra
4 Střední a jižní Čechy RNDr. Renata Kadlecová
5 Východní Morava RNDr. František Konečný
6 Jihozápadní Morava Mgr. Eva Kryštofová

ZDROJ:ČGS

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
28
4. 2018
28.4.2018 - Exkurze
Křivoklátsko
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí