Oblastní geologové a hydrogeologové
OBLASTNÍ GEOLOGOVÉ ČGS
Oblastní geologové ČGS
Č. | Název oblasti* | Oblastní geolog | Zástupce |
---|---|---|---|
1 | Šumavské moldanubikum - okres KT - moldanubikum Českého lesa; domažlické krystalinikum; západočeský pluton; západočeské bazické magmatity | RNDr. Jiří Babůrek, Ph.D. | RNDr. Barbora Dudíková |
2 | Šumavské moldanubikum - jv. část (okresy ST, PT, CK, CB, PI) | RNDr. Barbora Dudíková | RNDr. Jiří Babůrek, Ph.D. |
3 | České moldanubikum | RNDr. Petr Štěpánek | Mgr. Veronika Štědrá, Ph.D. |
4 | Strážecké a moravské moldanubikum; třebíčský a jihlavský masiv | Mgr. Kristýna Hrdličková | Mgr. David Buriánek, Ph.D. |
5 | Moldanubikum - centrální masiv, melechovský masiv | RNDr. Jaroslava Pertoldová, CSc. | Mgr. Lukáš Vondrovic |
6 | Středočeský masiv a ostrovní zóna | RNDr. Kryštof Verner, Ph.D. | RNDr. Petr Štěpánek |
7 | Kutnohorské a čáslavské krystalinikum | Mgr. Veronika Štědrá, Ph.D. | RNDr. Petr Rambousek |
8 | Ohebské, svratecké a poličské krystalinikum; železnohorské proterozoikum; hlinská zóna; železnohorský masiv; chrudimské paleozoikum | RNDr. Petr Rambousek | RNDr. Štěpánka Mrázová, Ph.D. |
9 | Barrandienské proterozoikum; tiský a čistecko-jesenický masiv | Mgr. Eliška Žáčková, Ph. D. | RNDr. Petr Štěpánek |
10 | Tepelské, tachovské, smrčinské, svatavské, chebsko-dyleňské a slavkovské krystalinikum; duryňsko-vogtlandské paleozoikum; karlovarský masiv (jv. část) | RNDr. Vladimír Žáček | RNDr. Barbora Dudíková |
11 | Letovické, krhovické, nectavské a svinovsko-vranovské krystalinikum; moravikum; krystalinikum miroslavské hrástě; brunovistulikum | Mgr. David Buriánek, Ph.D. | RNDr. Pavel Hanžl, Ph.D. |
12 | Barrandienské paleozoikum; blanická brázda | RNDr. Štěpán Manda | RNDr. Petr Budil, Ph.D. |
13 | Krušnohorské krystalinikum; karlovarský masiv (sz. část) | RNDr. Bedřich Mlčoch | RNDr. Pavel Schovánek, CSc. |
14 | Lužický a krkonošsko-jizerský masiv; krkonošsko-jizerské krystalinikum | RNDr. Štěpánka Mrázová, Ph.D. | Mgr. Eliška Žáčková, Ph. D. |
15 | Orlicko-sněžnické, novoměstské a staroměstské krystalinikum | RNDr. Vratislav Pecina | dočasně neobsazeno |
16 | Zábřežské krystalinikum | RNDr. Josef Večeřa | RNDr. Vratislav Pecina |
17 | Silesikum a žulovský masiv | RNDr. Vratislav Pecina | RNDr. Josef Večeřa |
18 | Moravskoslezský devon; drahanský, mírovský a jesenický kulm včetně kry Maleníku | RNDr. Jiří Otava, CSc. | Mgr. Helena Gilíková, Ph.D. |
19 | Svrchní karbon čs. části hornoslezské pánve; neogén ostravské a opavské pánve | Ing. Jan Malík | RNDr. Jan Čurda |
20 | Permokarbon a terciér stredočeské a západočeské limnické oblasti | Mgr. Richard Lojka | RNDr. Marcela Stárková |
21 | Permokarbon podkrkonošské a dolnoslezské pánve | RNDr. Zbyněk Šimůnek, CSc. | RNDr. Tomáš Vorel |
22 | Permokarbon a terciér boskovické brázdy a orlické pánve | Mgr. Helena Gilíková, Ph.D. | RNDr. Jiří Otava, CSc. |
23 | Česká křídová pánev - velimská, pražská, roudnická a ohárecká křída | RNDr. Přemysl Zelenka, CSc. | Mgr. Michal Rajchl, Ph.D. |
24 | Česká křídová pánev - jizerská křída a křída dolního Labe, Ploučnice, Kamenice a Děčínského Sněžníku | RNDr. Jaroslav Valečka, CSc. | RNDr. Pavel Čáp |
25 | Česká křídová pánev - labská a čáslavská křída; křída Dlouhé meze | p.g. Oldřich Holásek | Mgr. Radek Vodrážka |
26 | Česká křídová pánev - východočeská a západomoravská křída; chrudimská křída; králický příkop; polická pánev | Mgr. Stanislav Čech | Ing. Karel Rýda |
27 | Třeboňská a českobudějovická pánev | RNDr. Michal Poňavič | RNDr. Dalibor Mašek |
28 | Chebská a sokolovská pánev, Doupovské hory | Ing. Petr Hrazdíra | Ing. Josef Godány |
29 | Mostecká pánev | Ing. Josef Godány | dočasně neobsazeno |
30 | Pražská aglomerace | RNDr. Petr Budil, Ph.D. | Mgr. Marika Steinová |
31 | Neovulkanity Českého středohoří | Ing. Petr Kycl | Mgr. Vladislav Rapprich, Ph.D. |
32 | Neogén karpatské předhlubně | Mgr. Pavla Tomanová Petrová, Ph.D. | dočasně neobsazeno |
33 | Neogén vídeňské pánve | RNDr. Pavel Havlíček, CSc. | Mgr. Pavla Tomanová Petrová, Ph.D. |
34 | Pouzdřanská, ždánická a zdounecká jednotka, račanská jednotka Chřibů | Mgr. Roman Novotný | Mgr. Vít Baldík |
35 | Podslezská a slezská jednotka | RNDr. Miroslav Bubík, CSc. | Mgr. Aleš Havlín, Ph. D. |
36 | Předmagurská, račanská (v. od Napajedelské brány), bystrická a bělokarpatská jednotka | RNDr. Oldřich Krejčí, Ph.D. | Mgr. Aleš Havlín, Ph. D. |
37 | Pliopleistocén Hornomoravského úvalu, Mohelnické brázdy a Holešovské plošiny | Mgr. Jan Vít, Dr. | Mgr. Daniel Nývlt, Ph.D. |
38 | Kvartér - oblasti kontinentálního zalednění, žitavská a vidnavská pánev; osoblažská křída | Mgr. Daniel Nývlt, Ph.D. | dočasně neobsazeno |
Oblastní hydrogeologové ČGS
Číslo | Název oblasti | Oblastní specialista pro hydrogeologii |
---|---|---|
1 | Severní a východní Čechy | RNDr. Jiří Burda |
2 | Střední a severní Morava, Slezsko | RNDr. Jan Čurda |
3 | Západní Čechy | Ing. Petr Hrazdíra |
4 | Střední a jižní Čechy | RNDr. Renata Kadlecová |
5 | Východní Morava | RNDr. František Konečný |
6 | Jihozápadní Morava | Mgr. Eva Kryštofová |
ZDROJ:ČGS
Sdílet článek na sociálních sítích