zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jubilejní veletrh Střechy Praha 2013

31.01.2013
Ekologické stavění, bydlení
Jubilejní veletrh Střechy Praha 2013

15. jubilejní veletrh Střechy Praha proběhne 6. až 9. února v PVA EXPO PRAHA Letňany.

Jedná se o veletrh střešních krytin, materiálů, doplňků, řemesla a služeb pro stavbu a renovaci střech, největší akci v oboru střech u nás i ve střední Evropě. V souběhu se uskuteční 9. specializovaná výstava Solar Praha zaměřená na alternativní zdroje a úspory energií, nový projekt Řemeslo Praha - veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků a veletrh For Pasiv zaměřený na nízkoenergetické, pasivní a nulové stavby.

Vedle četných a zajímavých expozic jsou pro návštěvníky připraveny přednášky špičkových odborníků, bezplatná poradenská centra i rozptýlení v podobě soutěží o hodnotné ceny.

Veletrhy nabídnou široký výběr produktů od střešních krytin, nosných konstrukčních systémů, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, výrobků pro půdní vestavby, obvodových plášťů, fotovoltaiky, solární termiky po nářadí a nástroje, techniku, osobní pracovní vybavení řemeslníků a nabídku řemeslných prací. Celou akcí se bude prolínat téma úspor energií.

Připraven je obsáhlý doprovodný program, kde zazní aktuální témata jako jsou energetické certifikace budov dle novely zákona o úsporách energií, vhodné stavební výrobky z pohledu nové legislativy, zodpovědné navrhování tepelných izolací a mnoho dalších. Proběhne 14. ročník prestižní konference Izolace se zvýrazněným tématem Poruchy plochých střech. Řešit se bude problematika střešních nástaveb, nové poznatky z oprav havarovaných plochých střech a zatékajících teras a též velmi aktuální téma Střechy jako zdroj energie. Pro starosty a další zástupce měst a obcí je připraveno Fórum s názvem Energie a obec, kde se budou řešit možnosti úspor energií ve veřejných budovách. Seminář s ožehavým tématem Potírání švarcsystému - hon na čarodějnice nebo prostor pro korupci? připravila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci s advokátní kanceláří PRK Partners. Pro návštěvníky budou k dispozici také bezplatné služby Stavebního poradenského centra, které zajišťuje organizace ČKAIT. Návštěvníci mohou konzultovat problémy z mnoha oblastí navrhování, provozu a udržování střech, provádění staveb, dřevostaveb, energetické náročnosti budov, způsobu financování oprav a nové výstavby a další. Velká pozornost bude věnována novele stavebního zákona, zákona o hospodaření energií a využití dotačního programu Nová zelená úsporám.

"Novinkou pro letošní rok je projekt Řemeslo Praha, veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků, kterým chceme přiblížit řemeslo mladým lidem, ale i všem ostatním, aby se z něj stal opět respektovaný i finančně výhodný obor. zkušených řemeslníků s nejmodernějšími i tradičními nástroji či expozice s krásnými muzejními exponáty včetně historického nářadí", dodává Ing. Jitka Šefránková, ředitelka veletrhu.

Proběhnou tradiční prestižní soutěže Zlatá taška 2013, Memoriál Jiřího Krmáška, Střechařský inzerát 2012 či anketa o nejpoutavější výstavní expozici.

V souběhu s veletrhy STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA bude probíhat veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV.

Více informací o vystavovatelích a doprovodném programu www.strechy-praha.cz.
Kontakt pro media: Ing. Jitka Šefránková, e-mail: jsefrankova@strechy-praha.cz, tel.: 602 359 880

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí