zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

04.03.2013
Obecné
Krátce - různé

Čeští daňoví poplatníci zaplatí kvůli špatně nastavenému systému podpory fotovoltaiky až bilion korun. Podle ministra životního prostředí Tomáše Chalupy za současný stav mohou poslanci, kteří v roce 2005 zákon odhlasovali (klub ODS jako jediný ve sněmovně všemi hlasy v roce 2005 hlasoval proti), a poté vlády, zejména úřednická premiéra Jana Fischera, které v druhé polovině roku 2009 a v roce 2010 tehdy již hrozivou situaci neřešily.

V úterý 19. února 2013 proběhla ve Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu diskuse s budoucím ředitelem Evropské agentury pro životní prostředí (EEA). Záznam zasedání je možno shlédnout zde.

Obvodní soud pro Prahu 1 se dnes začne znovu zabývat případem Martina Knetiga, bývalého poradce někdejšího ministra životního prostředí Pavla Drobila, podezřelého z nepřímého úplatkářství. Obvodní soud Knetiga dříve zprostil obžaloby, ale odvolací senát pražského městského soudu rozsudek zrušil. Knetig podle žalobce požadoval v roce 2010 po pracovníkovi banky úplatek v souvislosti s rozhodováním o ukládání volných peněz Státního fondu životního prostředí (SFŽP) v bankách.
Čtyřicetiletý Knetig údajně sháněl "černé" peníze pro ODS. V říjnu 2010 podle žalobce nabídl při schůzce v restauraci členovi představenstva Komerční banky Vladimíru Jeřábkovi, aby sponzoroval ODS. Za to mu sliboval, že zajistí uložení peněz SFŽP na účet této banky.
Podle tajných nahrávek, které pořídil odvolaný šéf SFŽP Libor Michálek, Knetig na Michálka tlačil, aby svěřil zakázku na výběr banky zvolenému finančnímu poradci.
Soud v minulosti stíhání Knetiga dvakrát zastavil. Jeho rozhodnutí však pokaždé pražský městský soud zrušil. Policisté se dříve zabývali také tím, jestli nepodplácel Drobil Michálka, případ odložili.

Z PROGRAMU SCHŮZE VLÁDY ČR, která se koná ve středu 6. března 2013 v 09:00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády, Praha 1, nábřeží E.Beneše 4

6.
Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 157/2009 Sb., o nakládání s těžebním odpadem a o změně některých zákonů
č.j. 77/13
Předkládají: ministr průmyslu a obchodu a předseda Českého báňského úřadu
Přizván: I. Pěgřímek, předseda Českého báňského úřadu

12.
Senátní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 334/1992 Sb., o ochraně zemědělského půdního fondu, ve znění pozdějších předpisů (sněmovní tisk č. 914)
č.j. 190/13
Předkládá: ministr a předseda Legislativní rady vlády

3.
Informace o přípravě nadlimitní veřejné zakázky "Implementace systému IS AVISME v rámci resortu Ministerstva životního prostředí" v jednacím řízení bez uveřejnění
č.j. 177/13
Předkládá: ministr životního prostředí

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí