zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V roce 2015 by mělo být v ČR minimálně 80 plnicích stanic CNG

17.03.2013
Ekologická auta
V roce 2015 by mělo být v ČR minimálně 80 plnicích stanic CNG

Stlačený zemní plyn se v dopravě prosazuje stále více, neboť se jedná o cenově výhodné palivo, které zároveň vykazuje nižší emise jak škodlivých látek, tak neškodného CO2. S továrními verzemi svých vozidel na toto palivo přichází další automobilky, mezi nimi i Škoda. Právě z toho důvodu se u nás očekává růst zájmu o CNG jako palivo a v souvislosti s tím by měl růst také počet čerpacích stanic. V roce 2015 by jich mělo být minimálně 80.


Prezident Sdružení automobilového průmyslu a také zástupce společnosti Volkswagen Group Martin Jahn jednoznačně označil CNG jako cestu, kterou se nyní automobilky vydají. Volkswagen Group podle něj připravuje velkou ofenzívu v oblasti CNG, kterou představí na ženevském autosalonu.
V ČR narůstá počet CNG vozidel každý měsíc a zvýšení tempa se očekává ve spojitosti s uvedením Škody Octavie CNG na náš trh ve druhé polovině roku. Škoda Octavia 1.4 TSI CNG bude mít stolitrovou nádrž na CNG a 50l nádrž na benzín. Celkový dojezd tak bude činit 1300 km. Náklady na palivo potřebné pro ujetí jednoho kilometru by tak měly činit méně než jednu korunu.


Podle prognóz Sdružení automobilového průmyslu bude letošní meziroční nárůst v oblasti CNG minimálně osmnáctiprocentní. "V loňském roce se navýšil prodej CNG v ČR o 26 procent a toto číslo očekáváme i v letošním roce. Jak bude přibývat aut na CNG, poroste i počet CNG stanic. Do roku 2015 jich očekáváme v ČR minimálně 35," říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí