zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výměnu kotlů na pevná paliva by chtěli i Středočeši

11.03.2013
Ovzduší
Dotace
Urbánní ekologie
Vytápění, zateplení
Výměnu kotlů na pevná paliva by chtěli i Středočeši

Omožnost ucházet se o podporu z dotačního programu na výměnu stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové nízkoemisní automatické kotle na uhlí, biomasu nebo uhlí a biomasu, se za své obyvatele chce u Státního fondu životního prostředí (SFŽP) zasadit Středočeský kraj. Obdobný program probíhá již třetí společnou výzvou v Moravskoslezském kraji jako jeho společný dotační program s Ministerstvem životního prostředí.

Podle náměstka středočeského hejtmana Marka Semeráda celkové emise tuhých látek na území kraje od roku 2001 do roku 2010 citelně, zejména emise z mobilních zdrojů (o 63 %). Množstvím emisí všech hlavních škodlivin z mobilních zdrojů střední Čechy dokonce vykazují nejvyšší úroveň v Česku.

Významný podíl na přípustné úrovni znečišťování mají domácí tzv. lokální topeniště. Oproti roku 2006 vzrostly v roce 2010 celkové emise polétavého prachu z lokálních topenišť z 2,9 kt na 4,0 kt, a Středočeský kraj se tak s celkovým množstvím emitovaných emisí TZL, SO2, NOx, VOC, a CO v kategorii malých zdrojů (lokálních topenišť) zařadil na první místa mezi ostatními kraji v České republice.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí