zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální Priorita přibližuje tento rok z pohledu OPŽP

11.03.2013
Obecné
Aktuální Priorita přibližuje tento rok z pohledu OPŽP

Únorové vydání Priority se detailně zaměřuje na takzvaná akcelerační opatření, která zavedly Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR.

Cílem opatření je umožnit co nejrychlejší čerpání prostředků z Operačního programu Životní prostředí. Novinkou je například takzvané dílčí rozhodnutí o poskytnutí dotace, které bude v praxi znamenat, že žadatel obdrží část podpory již v momentě, kdy jeho projekt bude schválen k realizaci.

Jinou podstatnou věcí, kterou se Priorita zabývá, je skutečnost, že letos se budou vyhlašovat poslední výzvy v rámci Operačního programu Životní prostředí. Přičemž některé z nich budou kontinuální, dlouhodobé, další takzvaně rychloobrátkové. V rychloobrátkových výzvách budou upřednostňováni žadatelé, kteří budou schopni kvalitní projekty zrealizovat ještě letos, u kontinuálních výzev budou mít velkou šanci všichni žadatelé, kteří se zaručí, že své projekty ukončí do konce roku 2015.

Priorita jako obvykle nabízí také články o projektech podpořených z OPŽP, které byly již úspěšně ukončeny. Mohou sloužit jako inspirace zkušeným žadatelům, ale i těm, kteří předložení žádosti o podporu z Operačního programu Životní prostředí teprve zvažují.

přerozdělení v Operačním programu Životní prostředí zbývají ještě desítky miliard korun, ale možnost žádat o podporu nabízí program v tomto roce naposledy. Proto čtěte Prioritu, dozvíte se více.

Priorita 02/2013

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí