zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podzemní kontejnery ze Zlína

09.04.2013
Recyklace
Urbánní ekologie
Podzemní kontejnery ze Zlína

Částečně i zcela zapuštěné do země...

CITY - Podzemní kontejnery zcela zapuštěné do země

Sklolaminátová nádoba v objemech 2 m3, 3,2 m3 a 5 m3 na sběr tříděného i komunálního odpadu umístěná zcela pod terénem. Podzemní část kontejneru je uložena v kruhové sklolaminátové šachtě. Pohledové, resp. estetické části podzemního kontejneru představuje sloupek s vhazovacím otvorem pro odpad a dále horní podlaha, tedy pochozí plocha. Horní podlahu dodáváme v široké škále materiálového a barevného provedení. Vhazovací sloupky dodáváme jak ze sklolaminátu v libovolné barevnosti tak kovové s povrchovou úpravou. Při vyprazdňování kontejneru je šachta chráněna automatickou bezpečnostní zábranou.

 • SEMI - Podzemní kontejnery částečně zapuštěné do země

  Vlastní nádoba na sběr tříděného i komunálního odpadu o objemu 1,5 m3, 3 m3 a 5 m3 je jako v případě všech našich kontejnerů sklolaminátová a je umístěna z větší části pod terénem. Podzemní část kontejneru je uložena v kruhové sklolaminátové šachtě, nadzemní část je chráněna sklolaminátovým nádstavcem s vnější dekorací. V horním víku kontejneru je umístěn vhazovací otvor dle druhu odpadu. Krytí vhazovacího otvoru je rozlišeno barevným provedením v závislosti na druhu sbírané komodity.

 • SEMI BAG - Podzemní kontejnery částečně zapuštěné do země s vakem na odpad

  Vzhledově totožný produkt jako polopodzemní kontejner SEMI, ovšem místo nádoby na sběr tříděného odpadu se používá vysoce odolný pytel o objemech 3 m3 a 5 m3. SEMI BAG je možno použít pro všechny druhy odpadu. Podzemní část, resp. pytel je uložen v kruhové sklolaminátové šachtě, nadzemní část je chráněna sklolaminátovým nádstavcem s vnější dekorací. V horním víku kontejneru je umístěn vhazovací otvor dle druhu odpadu. Krytí vhazovacího otvoru je rozlišeno barevným provedením v závislosti na druhu sbírané komodity.

 • BBS - podzemní kontejner částečně zapuštěný do šachty z betonu

  Čtyřhranná sklolaminátová nádoba na sběr tříděného i komunálního odpadu umístěná v částečně zapuštěné betonové schránce. V případě kubatury 3,2 m3 je betonová schránka z jedné poloviny řešena jako podzemní šachta a nadzemní část plní také funkci bezpečnostní bariery respektive zabraňuje případnému pádu do podzemní šachty při vyprazdňování kontejneru. Povrch betonu lze přizpůsobit dle přání zákazníka typovému městskému mobiliáři (vymývaný beton, škrábaný beton nebo beton s požadovaným vzorem). Vhazovací otvor pro odpad je umístěn ve čtyřhranném sklolaminátovém vrchlíku a je barevně rozlišen dle druhu odpadu.

 • Reference

  Nejvíce za nás mluví reference již dodaných podzemních kontejnerů jak v České republice, tak v zahraničí, např. především Francie, Holandsko, Dánsko, Izrael, Litva, Turecko, Norsko, Slovensko, Kypr.

Více a videa na: http://www.podzemni-kontejnery.eu/

ZDROJ: Reflex Zlín

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí