zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

OZO Ostrava pomáhá ekologické výchově dětí

06.04.2013
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
OZO Ostrava pomáhá ekologické výchově dětí

Už deset let svého fungování oslavilo Centrum odpadové výchovy, vzdělávací středisko společnosti (COV) OZO Ostrava (viz cov.ozoostrava.cz). Centrum se věnuje environmentální výchově a osvětě obyvatel Ostravy a dalších obcí v regionu a od jeho založení prošlo vzdělávacími programy už 75 tisíc žáků základních, středních i vysokých škol. COV se zaměřuje hlavně na školní mládež - základním a středním školám nabízí šest bezplatných vzdělávacích programů, které žákům a studentům objasní zásady správného nakládání s odpady. Vysokoškoláci se zase mohou účastnit odborných exkurzí do provozů, kde se dotřiďují, zpracovávají a likvidují jednotlivé složky komunálních i průmyslových odpadů. Osvětové programy jsou však připraveny pro organizované skupiny dospělých zájemců o problematiku odpadového hospodářství.

>>V našich programech u mladších dětí sázíme na jejich hravost a soutěživost, u starších chceme, aby se zamýšleli nad širšími souvislostmi, pochopili systém a smysl třídění odpadu a věděli, že životní prostředí mohou ovlivnit svým každodenním chováním,>Programy pravidelně aktualizujeme, aby odpovídaly měnícím se podmínkám odpadového hospodářství. Loni jsme tak třeba natočili technologií 3D nový výukový film Cesta odpadu, který se stal v tomto školním roce hlavní novinkou vzdělávacích programů Centra odpadové výchovy.

Zájem škol i veřejnosti o problematiku odpadů nás těší a jsme přesvědčeni, že systematická výchova ke správnému nakládání s odpady už nese své plody v podobě stále se zvyšujícího množství separovaného odpadu v naší svozové oblasti,
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí