zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pařížské metro přechází na osvětlení LED

18.06.2013
Osvětlení
Pařížské metro přechází na osvětlení LED

RATP, společnost provozující dopravní síť metra ve francouzské metropoli, zahájila čtyřletý program zavádění LED světelných zdrojů ve stanicích metra. První stanicí, jejíž osvětlení bylo zcela nahrazeno technologií LED, je stanice Franklin-D. Roosevelt, nacházející se pod povrchem slavné Avenue des Champs Élysées.

Všech 302 stanic metra a 66 stanic příměstské železnice RER přechází na LED technologii z důvodu úspor elektrické energie. Projekt představuje výměnu celkem 250 000 svítidel a výsledkem by mělo být snížení spotřeby elektrické energie o 50 %. Světelné zdroje LED by zároveň měly přispět k naplnění závazku společnosti snížení počtu vyprodukovaných emisí o 15 % mezi roky 2004 až 2020.

Smlouva na dodávku nové technologie byla podepsána s konsorciem společností Philips, Step a Soltec a její celková hodnota činí 11 mil. eur. Částku bude v plné výši financovat sama RATP.

RATP se stane první dopravní sítí na světě, která bude používat k osvětlení všech svých stanic pouze LED světelné zdroje.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Paříži.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí