zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Informace pro žadatele postižené povodní

07.06.2013
Zemědělství
Povodně
Informace pro žadatele postižené povodní

Státní zemědělský intervenční fond zahájil evidenci škod farmářů postižených velkou vodou. Žadatelé nyní mohou kontaktovat nejbližší regionální odbor nebo okresní Oddělení příjmu žádostí a LPIS SZIF, kde zanechají své kontaktní údaje a SZIF jim v nejbližším možném termínu vyšle terénního inspektora, který na místě společně se žadatelem vyhodnotí stav škod.

Celkový rozsah škod bude pravděpodobně znám do 20. 6. 2013. V rámci pomoci organizované MZe, zahájí SZIF neprodleně přípravu výplaty záloh na SAPS. Podle legislativy bude možné zálohu vyplatit nejdříve od 16. 10. 2013.

"Zemědělcům, kterým povodeň způsobila hmotnou škodu na jejich majetku, doporučujeme vše zdokumentovat a neprodleně se obrátit na regionální pracoviště SZIF, ať již e-mailem, telefonicky, nebo osobně. V nejkratší možné době, očekáváme - že nejdéle do deseti dní, na místo dorazí terénní pracovník SZIF který vše řádně zdokumentuje. Zároveň zemědělce prosíme o trpělivost s ohledem na rozsah povodní, bude třeba během několik dní takto navštívit tisíce lokalit, dodává Ing. Zdeněk Procházka," náměstek sekce regionálních odboru SZIF.

Podrobný seznam kontaktním míst naleznou zemědělci na webu www.szif.cz nebo se mohou obrátit na infolinku SZIF: +420 222 871 871 popř. info@szif.cz.

Další informace jsou průběžně aktualizovány na webu MZe v sekci Povodně 2013: www.eagri.cz/public/web/mze/voda/povodne-2013/

Petr Hlavatý

tiskový mluvčí SZIF

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí