zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

FedEx zvyšuje úsilí o propojení světa odpovědným a nápaditým způsobem

14.06.2013
Obecné
FedEx zvyšuje úsilí o propojení světa odpovědným a nápaditým způsobem

Pátá výroční Zpráva o globálním občanství společnosti FedEx zdůrazňuje pokroky společnosti v oblasti úspor energií, rozvoje komunit, pomoci při katastrofách a v dalších oblastech

Praha, 6. června 2013 - Společnost FedEx vydala svou pátou výroční Zprávu o globálním občanství, která podává informace o působení společnosti v oblastech ekonomiky a dostupnosti, životního prostředí a efektivnosti, komunit a pomoci při katastrofách, lidí a pracovního prostředí. Vydání páté výroční Zprávy o globálním občanství společnosti FedEx připadá na Světový den životního prostředí, během kterého si mezinárodní společenství každoročně připomíná pozitivní akce na ochranu životního prostředí.
Letošní Zpráva o globálním občanství byla vypracována v souladu s pravidly Globální výkazové iniciativy G3.1, jejímž cílem je více standardizované a transparentnější podávání zpráv.

Mezi hlavní sdělení letošní zprávy patří:
o výrazné úspory z iniciativ v oblasti udržitelnosti, včetně úspor pohonných látek a energie a příjmů z recyklace materiálů;
o úspěšné dosažení cíle společnosti FedEx Express zvýšit do roku 2020 celkovou efektivnost pohonných látek svých dopravních prostředků o 20 %, tedy několik let před plánem;
o pokračující podpora organizacím, které se zabývají přípravou a pomocí v případě pohrom a katastrof.

"Ve společnosti FedEx usilujeme o odpovědné a nápadité propojování světa," uvedl Gerald P. Leary, prezident společnosti FedEx Express pro Evropu, Blízký východ, indický subkontinent a Afriku (EMEA). "Letošní Zpráva o globálním občanství prezentuje naše pokračující úsilí o poskytování udržitelných řešení pro naše zákazníky při současné pomoci a podpoře společenstvím, kterým poskytujeme naše služby. Cíle udržitelnosti se nám podařilo splnit nejen díky zkvalitnění naší provozní činnosti a dopravního parku, ale také díky odhodlanosti našich zaměstnanců, kteří odpovědné podnikové občanství považují za ústřední téma podnikové kultury FedExu."
Životní prostředí a efektivnost
FedEx zapojuje odpovědné environmentální postupy do své každodenní činnosti s cílem dosáhnout udržitelných cílů prostřednictvím celé řady iniciativ.
V uplynulém roce společnost FedEx:
o Překonala a revidovala udržitelný cíl efektivnosti dopravního parku. V březnu 2013 společnost FedEx Express oznámila, že překročila svůj cíl zvýšit do roku 2020 efektivnost pohonných látek dopravních prostředků o 20 % ve srovnání se stavem v roce 2005. Společnost FedEx také oznámila revidovaný a náročnější cíl, totiž do roku 2020 zvýšit efektivnost pohonných látek vozového parku o 30 %.
o Nadále pokračovala v nasazování elektrických vozidel ve městech po celém světě. Společnost jen v samotném fiskálním roce 2012 zvýšila o 18 % celkovou velikost svého vozového parku na alternativní energie, který aktuálně čítá 364 vozidel na hybridní (elektrický) pohon a 118 vozidel na plně elektrický pohon. Tato vozidla doposud ušetřila 1,89 milionu litrů paliva a najela více než 24 milionů kilometrů.

o Rozšířila svou síť slunečních elektráren. FedEx má po celém světě devět solárních elektráren. Tři z nich se nacházejí v Evropě a ve fiskálním roce 2012 dohromady vyprodukovaly 1 000 000 kWh elektrické energie. Jednotlivé elektrárny se nacházejí v Kolíně v Německu, v Machelenu v Belgii a v Montpellier ve Francii.

o Pokračovala v modernizaci letadlového parku. Ve fiskálním roce 2012 společnost FedEx Express zařadila do svého letadlového parku sedm dalších letadel typu Boeing 777, které spotřebují o 18 % méně paliva a nabízejí vyšší přepravní kapacitu než nahrazovaná letadla MD-11. Společnost v současné době disponuje celkem 23 letadly typu Boeing 777, která létají do 25 měst světa a, jak bylo oznámeno vloni, do roku 2023 plánuje mít v provozu celkem 43 letounů Boeing 777. V regionu Evropy, Blízkého východu, indického subkontinentu a Afriky (EMEA) létá FedEx s devíti letadly Boeing 777.

Společnost FedEx si rovněž stojí za svým cílem do roku 2030 získávat 30 % paliva pro svá letadla z alternativních zdrojů. Spolupracuje s organizací The Nature Conservancy na vývoji časového plánu pro zavedení biopaliv pro segment dálkových letů. Tento plán může také sloužit jako vodítko pro celý sektor dopravy - FedExu i dalším společnostem pomůže využívat ekologičtější paliva. V rámci programu FedEx Express Fuel Sense, iniciativy EarthSmart zaměřené na efektivnější provoz letadel, byly navíc zjištěny desítky způsobů, jak snížit spotřebu paliva a uhlíkové emise při zachování bezpečného provozu letadel. Program Fuel Sense šetří 185 milionů litrů leteckého paliva a snižuje emise CO2 o více než 466 000 tun ročně.

Sounáležitost a pomoc při katastrofách
V roce 2012 společnost FedEx pokračovala ve své dlouhodobé podpoře organizací, které se zaměřují na pomoc při katastrofách, bezpečnost dětí jako chodců a ekologickou udržitelnost. Celkové dobročinné příspěvky všem oblastem, které společnost FedEx podporuje, skládající se z přímých hotovostních příspěvků, darované přepravy zdarma a příspěvků od zaměstnanců, dosáhly částky 46 milionů USD.
Společnost FedEx aktivně podporuje komunity, kterým poskytuje své služby, a to prostřednictvím strategického využití svých zaměstnanců, zdrojů a sítě. Základem podpory komunit společností FedEx jsou dary jejích zaměstnanců. V roce 2012 zaměstnanci po celém světě ve svém volném čase dobrovolně pomáhali místním, celostátním i mezinárodním organizacím. Do každoročního dobrovolnického programu FedEx Cares Week se v regionu Evropy, Blízkého východu, indického subkontinentu a Afriky (EMEA) zapojilo 1574 účastníků. Celkem zaměstnanci společnosti FedEx v tomto regionu zdarma odpracovali 3338 hodin v rámci 58 akcí, shromáždili dary potravin o hmotnosti 2,2 tuny, realizovali více než 692 darování krve a vybrali tisíce eur pro různé organizace.

Více informací o výše uvedených výsledcích a další informace o činnosti společnosti FedEx v oblasti odpovědného světového občanství jsou k dispozici v online verzi Zprávy o globálním občanství společnosti FedEx 2012 na csr.fedex.com.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí