zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

FOND ASEKOL LETOS PODPOŘÍ REKORDNÍCH 49 PROJEKTŮ

17.06.2013
Zpětný odběr
FOND ASEKOL LETOS PODPOŘÍ REKORDNÍCH 49 PROJEKTŮ

NA PODPORU RECYKLACE A SBĚRU ELEKTRA ROZDĚLÍ VÍCE NEŽ 2 MILIONY KORUN

Šestý ročník Fondu ASEKOL podpoří z celkových 99 přihlášek 49 projektů zaměřených na sběr a recyklaci elektra. Celková výše udělených dotací se vyšplhá na částku přesahující 2 miliony korun. Podporu obdrží obce, nevládní neziskové organizace či provozovatelé sběrných dvorů. Za dobu působení fondu, který založila nezisková organizace ASEKOL, bylo podpořeno 243 projektů, jejichž celkový příspěvek dosáhl více než 15 000 000 korun.

Fond ASEKOL nabídl ve svém šestém ročníku zájemcům o dotaci tři programy; Rekonstrukce, Intenzita a Osvěta. "Jako již každoročně, nejvíce žádostí směřovalo k podpoře při zabezpečení sběrných dvorů kamerovým či jiným systémem," říká Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL. "Dále se jednalo o žádosti na úpravu a rozšíření kontejnerových stání, které občanům zjednoduší možnost třídění nejen starého elektra," dodává Ansorgová.

Nejvyšší příspěvek 60 000 korun obdrží osvětový projekt města Třinec, který přinese občanům efektivní poradenský systém pro správné třídění odpadů a klade si tak za cíl zlepšit výsledky sběru. Druhou nejvyšší dotaci ve výši 56 000 korun získá sběrný dvůr v Bydlinského ulici v Táboře na zabezpečení místa sběru odpadů.

Vyhodnocení projektů měla jako každoročně na starosti devítičlenná Rada Fondu ASEKOL, jež byla složena ze zástupců společnosti ASEKOL, Svazu měst a obcí, Sdružení veřejně prospěšných služeb, výrobců a médií. Stejně jako celý chod kolektivního systému ASEKOL, i Fond ASEKOL je financován klienty systému - výrobci a dovozci elektrozařízení.

"Množství žádostí o podporu je signálem, že je v oblasti sběru a recyklace vysloužilých elektrospotřebičů stále hodně práce. Fond ASEKOL je pro mnoho projektů důležitým faktorem úspěchu a já jsem rád, že se po šesti letech práce můžeme ohlédnout za desítkami z nich, které i díky naší podpoře dávají občanům možnost ekologického třídění," vysvětluje Pavel Drahovzal, předseda Rady Fondu ASEKOL a předseda komise životního prostředí Svazu měst a obcí České republiky.

ASEKOL s. r. o.: Čs. exilu 8, Praha 4, manažerka komunikace: Hana Ansorgová, e-mail: ansorgova@asekol.cz, tel.: 602 164 173, www.asekol.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí