zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veletrh úspor energií Solar Praha slaví 10. jubileum

18.06.2013
Energie
Solární energie
Veletrh úspor energií Solar Praha slaví 10. jubileum

Veletrh Solar Praha oslaví v lednu 2014 10 let svého trvání...

Za dobu své existence již dostatečně vstoupil do povědomí veřejnosti a jeho hlavní téma - úspory energií, náhrada tradičních zdrojů tepla obnovitelnými zdrojičinapříklad možnosti úspor v dopravě v podobě alternativních pohonů je zárukou přitažlivosti pro všechny návštěvníky.
23. až 25. ledna 2014 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude veletrh Solar Praha v souběhu s veletrhem Střechy Praha, který je největší akcí v oboru střech u nás, a s veletrhem Řemeslo Praha zahajovat nadcházející stavební sezonu.

Trojlístek veletrhů Střechy Praha, Solar Praha a Řemeslo Praha podruhé doplní veletrh For Pasiv, který se věnuje nízkoenergetické výstavbě a provozu pasivních a nulových budov.
Veletrh Solar Praha zahrnuje veškeré alternativní zdroje energie jako jsou fotovoltaika, solární termika, větrné i malé vodní elektrárny, využití biomasy, kogenerace, tepelná čerpadla a akumulace vyrobené energie. Další oblastí veletrhu jsou úspory energií obecně, od úspor elektřiny, vody, výstavby nízkoenergetických budov po například šetrnou dopravu s alternativními pohony v podobě elektromobilů, elektroskútrů, elektrokol a dalších technických novinek.

Souběžný veletrh Střechy Praha má již 15 let jasnou specializaci a ustálené základní body nomenklatury, které zahrnují střešní krytiny a materiály, tepelné izolace, střešní doplňky, střešní okna a světlíky, obvodové pláště a veškeré služby pro stavbu a rekonstrukce střech. Akce doplňuje 2. ročník veletrhu pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků s názvem Řemeslo Praha.

Záštity veletrhům udělily významné instituce a organizace jako jsou Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, ČVUT Praha fakulta stavební, VUT Brno fakulta stavební, Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí. Na přípravách veletrhů a jejich doprovodných programů úzce spolupracují i další odborné svazy, cechy a asociace.

K jubilejnímu ročníku Solar Praha se chystá bohatý doprovodný program. Jednou z aktivit budou bezplatná poradenská centra, kde návštěvníci získají zdarma ucelené aktuální informace z oblasti úspor energií a využívání alternativních zdrojů energie, včetně konzultací s odborníky pro úspěšné získání dotací.Užitečné rady z oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí mohou zájemci získat od nezávislých a kvalifikovaných odborníků ze společnosti EkoWATT, hlavního partnera veletrhu Solar Praha.

veletrh
První veletržní den se bude konat jubilejní 15. ročník Konference Izolace 2014, jejímž pořadatelem je expertní a projektová kancelář A.W.A.L. Konference se bude tentokrát věnovat především šikmým střešním plášťům.

Jedním ze zvýrazněných témat veletrhůSolar Praha a Střechy Praha budouObvodové pláště budov. Řešit se budou například společné funkční požadavky pro obvodové pláště a střechy jako jsou mechanická odolnost, požární bezpečnost, ochrana zdraví, ochrana proti hluku, bezpečnost při užívání, úspory energie a tepla či estetické požadavky.
Program veletržního dění zahrne kromě přednášek, seminářů a diskusí pro odbornou i laickou veřejnost i praktické prezentace nových produktů včetně řešení technických detailů a ukázek technologických postupů. Na své si tak přijdou jak široká veřejnost tak stavební odborná veřejnost - projektanti, architekti, realizátoři a zástupci stavebních firem, zástupci měst a obcí, vlastníci domů či bytů. Vybrané semináře jsou pravidelně akreditovány Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) a zařazeny do programu celoživotního vzdělávání.

Přihláškové materiály jsou k dispozici na webových stránkách veletrhů www.strechy-praha.cz. Včasné zaslání vyplněných přihlášek k účasti do 30. 9. 2013 bude zvýhodněno nižší cenou za výstavní plochu.

Na shledanou na veletrzích Solar Praha, Střechy Praha a Řemeslo Praha23. -25. 1. 2014 v Letňanech!

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí