zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obama v úterý představí plán boje proti změnám klimatu

25.06.2013
Klimatické změny
Politika
Obama v úterý představí plán boje proti změnám klimatu

Americký prezident Barack Obama během svého projevu ve Washingtonu v úterý představí plán boje proti klimatickým změnám. Prohlásil to ve videonahrávce, kterou dnes zveřejnil Bílý dům.

"V úterý vysvětlím svou představu toho, kam, domnívám se, musíme směřovat - národní plán na snížení znečištění oxidy uhlíku, připravit naši zemi na dopady klimatických změn a postavit se do čela celosvětového boje proti nim," uvedl podle agentury Reuters šéf Bílého domu.

Obama se během svého středečního projevu v Berlíně zavázal, že americká vláda zvýší své úsilí o ochranu životního prostředí. Klimatické změny přitom označil za "globální hrozbu naší doby".

Podle tehdejších vyjádření Obamovy ekologické poradkyně Heather Zichalové chce americký prezident zařadit mezi priority svého druhého funkčního období zejména boj za omezení emisí oxidu uhličitého z elektráren. Ty v současnosti představují zhruba 40 procent celkového objemu emisí oxidu uhličitého v USA. Washington prý mimo jiné chce i rozšířit praxi energetických standardů pro spotřebiče, urychlit rozvoj programů čisté energie a omezit emise plynů, které vyvolávají skleníkový efekt.

V dnes zveřejněném prohlášení Obama podle deníku The Washington Post vyzdvihl hospodářské příležitosti, které by snižování emisí skleníkových plynů mohlo přinést. "Budeme potřebovat vědce, aby vynalezli nová paliva, a zemědělce, aby je vypěstovali," řekl mimo jiné prezident, který v úterý svůj projev přednese na Georgetownské univerzitě ve Washingtonu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí