zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

JASNĚ, ODBORNĚ, PASIVNĚ - OD ZÁŘÍ STARTUJÍ NOVÉ KURZY NAVRHOVÁNÍ PASIVNÍCH DOMŮ

15.07.2013
Ekologické stavění, bydlení
Ekologické vzdělání a výchova
JASNĚ, ODBORNĚ, PASIVNĚ - OD ZÁŘÍ STARTUJÍ NOVÉ KURZY NAVRHOVÁNÍ PASIVNÍCH DOMŮ

České stavebnictví prochází zásadními změnami, které odstartovala Směrnice o energetické náročnosti budov 2010/31/EU (EPBD). Stavební odborníci si to velmi dobře uvědomují, a proto byl zájem o pilotní kurzy navrhování energeticky úsporných budov pořádanéCentrem pasivního domu enormní. Šanci mají ale i ti, na které se zatím nedostalo. Od září startuje nový běh kurzů v Praze a poprvé jen za nákladové ceny!Přihlašování začaloprávě dnes.

Pilotní kurzy vyladily poslední nedostatky

V minulých týdnech se prvních několik desítek odborníků naučilo správně navrhovat energeticky úsporné domy. Pilotní kurzy Centra pasivního domu byly beznadějně obsazené a podle pozitivních reakcí posluchačů více než splnily jejich očekávání. "Jasně, odborně a (energeticky) pasivně," shrnul své dojmy jeden z absolventů.

"Kurzy jsme za podpory EU a Jihomoravského kraje připravovali ve spolupráci s předními odborníky v oboru od jara loňského roku. Při proběhlém pilotním běhu se nám snad i podle reakcí účastníků povedlo již vyladit i ty úplně poslední detaily," popisuje Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu, které se od roku 2005 specializuje na standard pasivního domu a na toto téma připravilo již celou řadu publikací, výukových seminářů a kurzů.

Expertní lektorský tým

Lektorský tým tvoří přední čeští specialisté a experti z různých odvětví energeticky úsporného stavitelství. Zájemci se tak nemusí bát suché teorie. Tito zkušení projektanti, architekti a technici ve výuce totiž důmyslně propojují teorii a praxi tak, aby posluchači co nejefektivněji získali nové informace a mohli je využít při své práci.Součástí některých kurzů jsou i exkurze a další příklady přímo z terénu.

Právě startuje přihlašování na podzimní kurzy

Nový běh s celkem šestikurzy bude probíhat v Praze od září do konce listopadu. Právě dnes, ve středu 3. července,se spouští přihlašování a na kurzy je možné se registrovat za úvodnízaváděcí ceny. Jak ukázaly zkušenosti z právě proběhlých kurzů, je lepší neváhat. Místa na ty nejpopulárnější mizí skutečně rychle!

Více informací o jednotlivých kurzech:

Kurz A. Úvod k navrhování pasivních a nulových domů

Kurz B. Základní principy navrhování pasivních a nulových domů

Kurz C. Navrhování pasivních a nulových domů

Kurz D. Zajištění kvality u budov s téměř nulovou potřebou energie

Kurz E. Navrhování a inspekce otopných soustav a klimatizačních systémů

Kurz F. Energeticky efektivní rekonstrukce stávajících budov

Přihlašovací formulář najdou zájemci na webových stránkách Centra pasivního domu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí