zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Multimediální ročenka životního prostředí

26.07.2013
Obecné
Multimediální ročenka životního prostředí

CENIA ve spolupráci se společností CrossCzech, a.s. a Sdružením středisek ekologické výchovy Pavučina dokončila realizaci edukativního projektu Environmentální výchova - Multimediální ročenka životního prostředí. Vznikla tak jedinečná výuková pomůcka na podporu ekogramotnosti pro učittele a žáky základních i středních škol, ale i širokou veřejnost.

Podařilo se úspěšně navázat na projekt předcházející, ve kterém byly vytvořeny první tři kapitoly této multimediální ročenky: Krajina, Voda, Vzduch. Původní koncept byl doplněn o informace, obrázky, grafy a fotografie k dalším pěti tématům - Půda, Doprava, Energie, Odpady, Výroba a spotřeba.

Součástí všech kapitol je inovovaný výukový modul umožňující praktické využití metod aktivního učení. Rozšířena je také sekce pro pedagogy, která obsahuje motivační náměty a návrhy vzorových vyučovacích hodin, školních projektů a soubor pracovních listů pro žáky a učitele k jednotlivým kapitolám ve vazbě na rámcové vzdělávací programy pro základní a střední školy.

Výsledkem projektu je ojedinělá příručka pro environmentální vzdělávání v atraktivní grafické podobě, která je k dispozici on-line a zdarma na adrese www.vitejtenazemi.cz.

Projekt byl spolufinancován z Evropského sociálního fondu, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.

Kontakt:

CENIA, česká informační agentura životního prostředí
Vršovická 1445/65, 100 10, Praha 10

Mgr. Pavel Ehrlich, pavel.ehrlich@cenia.cz, tel. 267 225 216

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí